bugün

(bkz: sailor moon)
4 sezon 200 bölüm sürmüş sürükleyici bir Japon animedir.
Ilk aşkım Mamorunun sevgilisi olan kız.
animelerin ne kadar güzel olduğunu kanıtlayan bir seridir kendileri.
(bkz: Maskeli tuxedo)
bir japon animesidir. millet mamoru usagi severdi ben seiya usagi severdim. okuldan koşa koşa gelip izlemişliğim vardır. şu ara yeni bölümleri yayınlanıyor. ama eski bölümlerin yeni versiyonu.
zamanında trt'de yayınlanan çizgi dizi. ayrıca benim sözlükteki profil fotoğrafımdır.
2015te tekrar uyarlaması yapılmıştır.
(bkz: Sailor Moon crystal)
Smokinli şovalye'ye ben de sinir olanlardanım. Seiya varken gitti yalı kazığını seçti.

Hala bile sevdiğim animedir.
nickimi usagi yapsam yeridir o derece benziyoruz..
izi var.
Her gün saat 16.00 da çıkardı trt de. O saat yaklasınca koşarak eve gider izlerdim. Cok güzeldi lan. Görünce başlığı cok duygulandım.
Ölesiye sevdiğim ve hala telefonumda resimleri olan Gezegen savaşçıları özellikle 45. bölümü Trt 1de izlediğimde çok duygulandığımı bilirim.
Sailor moon animesinin korkunç bir çeviriyle ve başarısız seslendirmeyle türk televizyonlarında yerini almış hali. Olsun yine de bizleri bu güzel animeyle tanıştırdılar ya canları sağ olsun. Tabii ki her animede olduğu gibi subliminal mesajlar cabası. Ama bu da çok kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

--spoiler--

--spoiler--

Ay savaşçısı kızımızın ilerleyen dönemlerde ay prensesi olduğu, sonra mesih olduğu anlaşılmıştır.
Ayrıca mangasını okuyanlar "sailor cosmos"tan bahseder ki ay savaşçısının reenkarnasyonuymuş kendisi. Her sezonda heyecan kat be kat artıyor ki çoğu uzun soluklu anime bunu başaramıyor.

--spoiler--

--spoiler--