bugün

Futbol endüstrisinin saygın kurumu Sport + Marktın son araştırması Avrupanın en popüler 20 kulübünü belirlemiştir. ve Avrupa'nın 16 ülkesinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre Galatasaray, Avrupa'da en çok sevilen, en popüler tek Türk takımı olmuştur.
Sıralama şöyle:
1 - Barcelona
2 - Real Madrid
3 - Manchester United
4 - Arsenal
5 - Milan
6 - Bayern Munih
7 - Chelsea
8 - Liverpool
9 - Juventus
10 - Zenith St. Petersburg
11 - Spartak Moskova
12 - Inter
13 - Olympique Lyon
14 - Olympique Marsilya
15 - CSKA Moskova
16 - Wisla Krakow
17 - Ajax
18 - Galatasaray
19 - AS Roma
20 - Werder Bremen

edit: bunu ben söylemiyorum eksileyenlere * duyurulur. ayrıca (bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)
- Wisla Krakow gibi dehşet bir takımın nasıl 16. sırada olduğuna anlam veremediğim bir sonuç çıkmıştır efendim. o takım 1.ci olmazsa bile en azından 2. olmalı idi.
3 rus takımı bulundurması ve bunlardan ikisinin interin önünde olmasıyla Sport + Marktın ne kadar saygın bir kurum olduğunu düşünmeme ya da yapıldığı ülkelerin slav kökenli ülkeler olduğunu düşünmeme neden olan ankettir.
fanatizmi bir kenara bırakırsak gurur duymamız gereken bir durum.
(bkz: büyük sevgiler tesadüfle başlar)
ilk dokuzdan sonrasının facia olduğu liste.
fenerbahçe'nin asla giremeyeceği liste. çünkü; galatasaray'ı bir tek fenerbahçeliler sevmiyor ama fenerbahçeyi kendilerinden başka hiç kimse!..
oy kullanan insanların genel olarak pek tabi kendi ülkesinin takımını daha fazla sevmesinden mütevellit kendi ülkesi takımına oy vermesinden kaynaklanan sonuçlara saçma sapan gerekçelerle itiraz eden insanların kabullenemediği anket sonucu. arkadaşım polonyalı olanlar genel olarak wisla krakow'a oy vermiş. avrupa'da çok slav bulunmasından dolayı da rus takımları çok oy almış. genel olarak türkler de galatasaray'a oy vermiş.
herhalde sadece ingilizlere sormadılar bu soruyu. bunu düşünme kapasitesinden yoksun fanatiklere ne denir acep?
(bkz: salaklığa varan fanatizm)