bugün

avrupada yaşayan her tc kökenli vatandaşın yaptığı yasadışılıklar, uyumsuzluklar, töre cinayetleri, hırsızlık, uyuşturucu hatta beyaz kadın ticareti gibi adi suçlarını çoğunlukla kürt kökenlilerin bulunmasını tüm türklere maledilip ordaki türk ve türkiye imajının devamlı zedelenmesi hadisesidir. elin avrupalısı ne bilsin türk kürt farkını. bakıyor pasaportuna orda ne yazıyorsa vuruyor damgasını.

ondan sonra haklı olarak tüm türkleri barbar ve tacizci gibi görüp ona göre davranıyor.
- kendisini aklayan ezik saptırması.

işinize gelince birlik bütünlük martavalları...
kurbanda 4. kattaki evinin banyosuna düve çıkarıp, orada kesen gurbetçi yozgatlı türkoğlu türk sen neyin peşindesin derler adama. türkler de en az kürtler kadar uyum sorunu çekiyor, yapılan alenen çarpıtma.
bilmem nerenin köyünden münih' e, düsseldorf' a, göttingen' e gitmiş yurdum insanı hepsi işte. sende feodalsin o da, oda akraba evliliği yapıyor sende, sende namus cinayeti işliyorsun, o da.

senin avrupa' da ki türk imajını yesinler.
akıllarında bir kere barbar ibaresinin kaldığı avrupa'da ne yapılırsa yapılsın değişmeyeceği durumdur.
bir türk dünya'ya bedeldir.
bir kere avrupa gormemis insanin bik bik etmesi hadisesidir. ayrica uyusturucu islerinin bizzat catli ve surusu tarafindan yonetildigini de unutan turk arkadasin verdigi tepki seklinde de tanimlanabilir.
Avrupa'daki tüm hırsız-uğursuzlar kürt mü? ne güzel bir aklanma yöntemi. özellikle gurbetçi akının başladığı yıllarda uyum sorunu çeken türklerde en az kürtler kadar bahsedilen tüm bu suçları işlemişlerdir. bırakın avrupayı hala ülkemizde süren taciz, tecavüz, gasp, namus cinayetlerinin sorumlusu kimdir o zaman? zedelenen imajda avrupa'ya uyum sağlayamayan, doğduğu yerde doyamayan, birden çok farklı bir kültürün ortasında kendini bulan tüm t.c kimlikli insanın eşit payı vardır kanımca. bir suçlu aranacaksa insanları gurbet mecburu yapan zihniyete biraz dönülüp bakılmalıdır.
bir türk ile kürtü bir birinden ayırt etmek zordur. çok benzeriz birbirimize. türk de biziz kürt de.
(bkz: fransadaki almanların italyan imajına zarar vermesi)
(bkz: başlık açmaya çalışmak)
ne imajmış arkadaş ne üzüldük ne burulduk amına koyim. bizi fesli zannediyolar diye pare pare oldu ciğerimiz. bak birey sana söylüyorum. kimsenin sikinde değil ırkının imajı senin gibi marko milliyetçiden başka. o yüzden senin kaygılarım hiç şeyimde değil küçük adam.
buna bir yerlerimle güldüm.türkler zaten yaptıklarıyla sağolsunlar kendi imajlarının am*na koyuyolar o yüzden bu tip yok efendim kürtler türklerin imajlarına zarar veriyolar bu tip palavraları bırakın.ne imajları var zaten burda sormayın!onların imajları sadece yazın memleketlerine döndüklerinde çantalarına doldukları her biri sadece 38 cent olan çikolataları akrabalarına verirken işte biz bu arabayı şu kadar para verdik şurda ev yaptırıcaz ay çok zenginiz ay biz avrupa gördük şeklindeki imajları onun dışında acaba yaşadığı ülkenin dilini konuşabiliyor mu? ve inanın öğrenmek için değil öğrenmemek için çaba harcıyorlar.~~evet çok doluyum!
avrupalıda çok iyi biliyor kimin kim olduğunu ama siyasi sebeplerden dolayı kürtlere ses çıkaramıyorlar. hatta türkiye'yi avrupa birliğine almama sebebide kürtlerdir. çok iyi biliyorlar ki türkiye nin avrupa ile herhangi bir entegrasyonu, tüm doğu, güneydoğu ve ırak ın avrupaya dolacak olması demektir.
iki millet de ortadoğulu olduğu için zarar verilmesi mümkün olmayan imajdır. zaten bozuktur imaj. sarı saçlı mavi gözlü de olsan, ateist de olsan, sonuç: ortadoğulusun. ne kadar kompleksliyiz be!.. banane elin ecnebisinin gözündeki imajımdan? o düşünüyor mu acaba benim gözümdeki imajını? ben niye düşüneyim? kimse kimseden üstün degil ki! ayrıca bir insanı etnik kökeni ile değerlendirecek kadar yüzeysel birisi, mümkünse benim hakkımda hiçbirşey düşünmesin.
uyuşturucu ve kadın ticareti, cinayetler, gasp, hırsızlık, terör benzeri faaliyetleri içerir.
insanları milletlerine göre saygisizca yargilayan Yazar başlığıdir.
klasik kürt davranışlarından biridir.
new york city gibi şehrin ortasında şemmame oynamaya başladıklarında, adamlar da normal olarak ''türk'' olarak görüyor onları.
yazık..
tc vatandaşı olduğu sürece etnik kökeni ne olursa olsun dünya' nın her hangi bir yerinde yapılan her hareket türk imajına artı ya da eksi olarak döner. bu ülke sınırları içerisinde yaşayan her vatandaş etnik kökenine bakılmaksızın türk olarak adlandırılır. dolayısıyla her hangi bir vatandaşımızın avrupada yaptığı bir hata hepimizin imajını zedeler. bunu sadece kürtlerin, lazların, egelilerin ya da çerkezlerin üstüne yıkmak yanlıştır, ayrımcılıktır.
verdikleri zarardan dolayı avrupalı hala barbar türkler tabirini kullanmaktadır. ah şu kürtler siz yok musunuz.
bunu sadece kürtlerin üzerine yıkmak doğru olmaz. Tamam, kürtlerde bu oran fazla ama bunu yapan türklerde hic azımsanmayacak kadar.
Dj lik işinin yasaklanması sonucu ortadan kalkabilir.