bugün

sevip de karşılık görememek.
'' ben lafımı ortaya atarım, isteyen kendine alır '' durumu ile özdeştir. eğer maç kıyasıya rekabet içeriyor ve skorlar da birbirine yakınsa futbolcu annesinin, kız kardeşinin, halasının, teyzesinin vb sülale bayan kişilerinin kulak çınlaması ile rahatsız olacağı hadiseler bütünüdür.
topun ulaştığı yükseklik hareketlenmeye elverişli olmadığından, sabri sarıoğlu'nun sürekli olarak yaşadığı dramdır.
hareketlenilesi bir yere top atmama sonucu ortaya çıkan durumdur. zira sabri sarıoğlu'nun sürelikli olarak yaşadığı dram bu yüzdendir. tribüne doğru hareketlenen hiç bir futbolcunun aklı selim değildir.
sabri sarıoğlu'nun topu out'a atıp tribünden karşılık beklerken yaşadığı dramdır.
inci sözlükte başlığı açıp ilk iki sayfayı

-up up up
-upupupupupup...
-upupupup amk.!
-siklenmedim lan...
-siklenmemekte güzel şey be panpa...
-upupupu...

yazarak geçiren yazardan hiç bir farkı yoktur.
sabri sarıoğluysa eğer kastedilen bilinmeli: kimse hareketlenmediğinden değil hareketlenemediğindendir o dram. sabri sarıoğlu attığı toplarla adamı dumura uğratan yegane isimdir.
ofsayta konumuna top atmış futbolcudur. bu nedenle ki kimse tenezzül etmez attığı topa hareket etmeye.
akabinde "başçavuşun eşeğimi ,,suruyor lan burda" diyerek kayda alınmamasına isyan eden oyuncudur.
attığı akıl dolu pasa uyanacak kapasitede futbolcu çıkmadığı için hayal kırıklığına uğramış zeki ve yetenekli futbolcudur. fakat bu konumunu uzun vadede koruyamaz. takım vasat veya vasat altı futbolculardan kurulu olduğu için, kendisi de standartize olmak durumundadır. al gülüm- ver gülümler, orta sahada tribüne oynamak amaçlı, efektif olmayan uzun süreli paslaşmalar yapacak, sürüye adapte olacaktır. aksi takdirde, dışlanacak ve kimseye yaranamayacaktır.
(iç ses) şimdi gol pası veriyoruuuum, evet, işte verdim, hadi gol yapın şunu
(iç ses) !!! (iç sesteki sessizlik)
(iç ses) .mına koyayım böyle asist kralı olunmaz ki, topu atıyoruz mal gibi bakıyor öküzler, sözleşmem bitsin başka takıma geçecem .mına koyayım
sergenin bir rivayetine göre birlikte görev aldıkları zamanlarda ibrahim üzülmezin attığı toplara arkalarını dönerlermiş.
söz konusu sabri ise, tamam usta ! normaldir yani. *