bugün

ikisi de türk olmayan iki komutanın karşılaştırılmasıdır.

oldu olacak sezar ı da yaz da ona da türk de bari.
(bkz: beyazıt)
Attila ve timur a türk değil diyen varsa bilin ki anasını türkler sikmiştir ondan kuyruk acısı vardır.

Attila hun dediğimiz türk birliğinin avrupa kolundaki Romayı ağlatan büyük komutandır.

Timur Özbek türküdür genelde seferleri türk-islam devletlerine olmuştur ama hindistan a da sefere gitmiştir.

ikiside büyük komutandır karşılaştırılması saçmadır.
Atilla sikecektir.
isimleri bile türkçe olan iki büyük türk hakanına türk değil diyebilen malum ırkın etnik döküntüsü iyi dinle.
timur demir demektir.
atilla ise itilli(itil ırmağı yöresinden) demektir.

çok farklı zamanlarda ve şartlarda yaşamış bu iki büyük komutanı karşılaştırmak aynı koşullara sahip olmadıklarından ötürü oldukça zordur.
atilla'ya hakarettir. evet.
iki büyük yiğit çıktı meydane, ikiside birbirinden merdane.
Atilla total war olması versusun kazananını ortaya çıkarır.
https://www.youtube.com/watch?v=z6Y25XFYAhk
Bu versusa yavuz sultan selimi de dahil etmek gerekir. Savaş kaybetmemiş 3 büyük türk hakanı içinde timur bence bir adım öndedir çünkü osmanlı gibi devrin güçlü bir başka türk devletini yerinden hoplatmıştır.

Gerçi yavuz da azeri-özbek devletini sonra da memlükleri yıkmıştır peş peşe. Bilemedim şimdi.

Attila da koca romayı manyak etti, iyice şaşırdım şimdi. Daha bunun fatihi var, metesi var, bilge kaanı var, mustafa kemali var.

Kudurun lan türk düşmanı malûm tipler. Dünya üzerinde türk milleti gibi bir millet mi var, kudurun. Hangi liderimizi seçeceğimizi şaşırdık.

Sizin kimdi? Biji biji apoydu di mi.
iki muhteşem insan ne gereği var karşılaştırmaya.
ikiside kankidir biri italya yı kovalar biri hindistan ı.
timur 10 yıl daha yaşasaydı keşke.önce çin sonra istanbuldan avrupaya hard core yapacaktı.attila 10 yıl daha yaşasaydı önce sasaniler sonra istanbulu alıcaktı.ama bence attila gömer.
attila = buyuk bir savascidir.

timur ise = dunya nufusuna yaptigi negatif katki ile buyuk bir cevrecidir. doktugu kani kan bankasina bagislasa, bugun hala ondan kalma kanlari tuketir, kendisine hayir dualari ederdik.

Kisa ozet, Timur = O zamanin ebolasi.