bugün

(bkz: yakınlarda canlı bomba olduğunu farketmek)
metroya gitmek, sizi ölümcül radyasyon seviyesinden koruyacaktır.
hayat üçgeni kurmak. unutmayın, bomba öldürmez bina öldürür !

(bkz: eeeeh eytere bea)
zabitaya haber vermek, zira onlar kazma-kurekle radyasyon kovalayabiliyorlar. tabi ki duyarli bir vatandas olup, bahce eldiveni giyerek biz de yardim etmeliyiz.
normal insanlar için : en kısadan en uzununa doğru dua etmeye başlamak, yok yok tövbe edip şahadet getirmek

tikkysular için : bronzlaştırıcı krem surmek, amele yanığı olmasın diye önlem almak
kalkıp bi çay koymak. son son radyasyonsuz.
böyle birşey yoktur. atom bombası atılmadan önce yapılması gerekenler vardır. onlar da sığınağa kaçmak, göç etmek değildir. dış politakadaki sağlam duruştur, düşmanlarımızın içine korku salmaktır.
atılan yerle olan yakınlığa göre cevaplanması gereken sorudur.
atılan yerdeyseniz kelime i sahadet iyi bir fikir olabilir. atan yerdeyseniz insanlığınızdan utanmak eylemini tek geçerim.
hızlı koşun.*
arkaya bakılmadan kaçmak.
(bkz: radyasyondan kosarak kacmak)
yemin eden selcuk universitesi ulkuculerinin arkasina siginmak.
aslanlarda o iman, o inanc, o ozguven varken hicbir bomba onlari asip sana zarar veremez.
hemen ağzınızı açın. vallahi bize ilkokulda böyle öğretmişlerdi. kulak zarınız patlamasın diye. ama atom bombasımıydı şimdi tam hatırlayamadım. olsun siz yine de açın, üç saniye içinde kül olup yeryüzünden silinebilirsiniz ama en azından kulak zarınız patlamaz. o da bişey.
atana küfür edin.
füyyyyy gümmm!

- hacı abi gözünü kapat.
+ niye lan?
- abi gözü sulandırıyormuş.
+ olm biz ölmüşüz.
- o zaman susayım ben.
hava rüzgarlıysa rüzgarın estiği yönün tam tersi istikamete kaçmak, varsa maske takıp olay yerinden hızla uzaklaşmak.
eğer hala hayattaysanız;

(bkz: terk-i diyar)
panik yapmayın.
secdeye varıp dua edin.
(bkz: tutun)
bombaya attırmak en iyisidir.
hemen duvardaki camekanı kırıp son kibrit tanesiyle son sigaranın yakılmasını gerektiren durum aksi takdirde çok geç olabilir.
ellerimizi başımızın üstüne koyup yakınımızdaki sağlam cisimlerle hayat üçgeni oluşturalım. burda başımızı kollarımızla koruyup, dizlerimizi göğsümüze çekmek çok önemlidir.

yok lan karıştırdım galiba.
Sifonu çekmekten daha güzel yapılabilecek bişey olamaz.
uludağ sözlüğe entry girmek.
patlarken yakından izlemek.*