bugün

sanki herkes sifrene bakiyormus gibi paranoyak olup ekranin icine girip omuzlari şişirip hizlica isini halledip uzaklasmaktir..
sıranın sana gelmesini beklersin kısa denilemeyecek kadar bir süre ve nihayet önündedir atm fakat o da ne bir şeyler eksik sanki hay aksi kart yok sıradan çıkıp gidemezsin öylece, telefonu kullanarak acil işimiz çıkmış gibi arkamıza bakmadan olay yerinden uzaklaşarak sıvama işleminden kurtulma.
2 adet bankamatik varsa gectigin sirada kesin para cekmeyi ya da yatirmayi bilmeyen bir amca bulunur. eeeh eytara beah diyip diger kuyruga gecince o amcanin isi biter gectiginiz sirada ayni tur amca bas gosterir. bu boyle kisir dongu olarak devam eder.

(bkz: murpy yasalari)
erzurum gibi bir yerdeyseniz kafanıza buz kütlesi düşerek ölmek. senede en az bir kişi böyle ölüyordu ben oradayken.
en sık karşılaşılanı yüklü miktarda para yatırmaya çalışan ama bunu bi türlü beceremeyen insanlardır. abicim o paraların hepsi aynı şekilde durcak. birinin atatürkü sağda birinin solda olmayacak. hele yapı kredi bankamatiklerine tüm paralar dümdüz olmalı.

her sıraya girdiğimde yaşıyorum bunu. yeter lan.
sen paran yatmışmı diye bakmak için beklerken önündeki bayanın hesabında 2000 tlden fazla para görmek...
kimisi sanki para cekmiyorda pentagonun sitesini hacklemeye calisiyor anlayamıyorum neyle o kadar uğraşıyor ki garip.
Yan yana 2 bankamatiğin olduğun bir yerde yanlış tercih yapmak insanı hayattan soğutur tercih ettiğin sıra hiç ilerlemez diğer sıra ise su gibi akar gider sıranın ilerlememesine sebep olan sürekli bir şeylere basan elemana dayanamayıp "birader hayırdır bankayı mı hackliyorsun." deyip sıranın ilerlemesi sağlanır.
bıraderden gelen bır acılıyet ıcabı gereken 50 lırayı cekmek ısterken ıs bankası denen hırsızın ıcınden yarısından fazlasını hesap ısletım bedelı dümenıne caldıgını görüp sırada bekleyen karı kız dınlemeden emmelı gömmelı küfürler etmek.
Bazen de önünüzde sadece bir kişi vardır, tamam dersiniz sıra çabuk gelir. Ama o bir kişi çarşı iznine çıkmış askerdir veya yurttan çıkmış öğrencidir ve bütün bölüğün/yurdun parasını çekmesi için ona verdiği kartları tek tek bankamatiğe duhul etmesiyle yaşam enerjinizin çekildiğini hissedersiniz. *
Atm'lere oyun yuklenmesi, suphesiz ki yasanacak olan en buyuk olaydir.
sıranın önündeki yaşlı amcanın para çekemiyor oluşunun ardından sizin yardım etmeniz akabinde çekilen paradan zorla bir 5 tl harçlık olarak vermesi...

(bkz: hayata dair gülümseten detaylar)
Gecen gun hanimefendinin biri cikarmis ayakkabisini ayagindan diger ayagini kasiyordu. Boyle bir olaya sahit olmuslugumda vardir.
görsel
öndeki insanın kıvırta kıvırta işlem yapması ve benim sinirlenip 7 sülalesine sövmem.
birinin işlemi çok uzayınca yaşanan atm kavgaları.
önümdekiler galiba hep fifa 22 oynuyorlar.
bir keresinde atm'de para yatırmak için beklerken 2 kızın işlemi çok uzamış ve çok uzun bir kuyruk oluşmuş, sonra da kavgaya dönüşünce kızlar işlerini yarım bırakmak zorunda kalmıştı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar