bugün

atm nin önünde 15 kişilik kuyruk oluşturmuş, yaklaşık olarak 15 dakika para yatırmak için uğraşmış ancak başarılı olamamış şahıstır. üstelik yanında bir de arkadaşı vardır.
annem olmadan asla diye büyümüş olan yavrucaktır.
birinci sınıf öğrencisidir. *
daha birinci sınıftadır. ilk defa kullanmak zorunda kalmıştır. ikinci sınıfa geçsin parmağında oynatacaktır atm yi.
atm cihazını kullanmayı bilmeyen muhtemelen 1. sınıf öğrencidir. zira üst sınıflar, ayın 7 si geldiğinde 10 sn içerisinde bütün öğrenim kredisini çekip 1 günde harcama yeteneğine sahip olacaktır. o değilde, bazen atmler işlemi geç yaptığında sırf , ''bu eleman bilmiyor amına koyim 2 saattir bekletiyor bizi'' demesinler diye kenara çekilip, arkamı dönerek ''hehe benle alakası yok olum geç işlem yapıyor makine. yoksa anında yaparım işlemi'' mesajı verip, tuşların olduğu bölüme ritmik vuruşlar yaparak artislik davranışlar sergilemiyor değilim.
bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp düşüncesiyle; güvenilir tipli birisinden yardım alması muhtemeldir.
- ağabey bi' elimden tutsan da birlikte yatırsak şunu ? tek başıma yapamadım da. derse yanlış anlaşılabilir.
- (ağabey, amca, dayı, teyze, abla, usta, hocam, abicim vs.) kullanmayı bilmiyorum el atsan da yatırıversek sana zahmet olmazsa ? şeklinde yardım istenilebilir.
köyde atm vardı da biz mi kullanmadık durumu olabilir???