bugün

Sanki yaşlandırma efekti ile yaşlanıyor bu adam. Bir tuhaf.
Sizden ricam, lütfen güzel yaşlanan birilerini gösterin bana, umuda ihtiyacım var.
şu an 78 yaşındadır.
Bunun nevra serezli nin annesini oynadığı bununda dindar bir adamı oynadığı damat miydi oglumuydu diziyi hatırlayanlar liseli değildir.
Gerçi üniversiteli bile olmayabilirler.

Ama en iyi rolü kılıç tı. Hep sasirirdi her şeye. Elinde viskisi.
görsel
Millet bir dizide zor rol yaparken kendisi aynı anda iki dizide de rolleri hakkıyla oynamıştır.

Tanım: dizi aleminin can bartu su.
(bkz: feyzullah)
(bkz: kılıç)
(bkz: hidayet hoca)
yılların ardından tekrar zafer ergin'le aynı filmde oynuyordu. bugünse rıza elindeydi ve polislerle çatıştı. inşallah kurtlar vadisiyle... ne kurtlar vadisi aq arka sokaklarla beraber ölür. keşke hiç ölmese. saygılar.
Kurtlar vadisinde ki lakabı kılıç. Çok sağlam tiyatrocudur kendisi.Artık yaşı da ilerliyor eskisi kadar oynamıyor tiyatrolarda.En son sofokles de oynadı.
Bir dönem hem kurtlar vadisinde hem de hayat bilgisinde oynayarak,1 insanın üst üste 2 dizide birden kaliteli oyunculuk sergileyeceğini gösteren usta oyuncu.
(bkz: Yobaz damat feyzullah)
(bkz: inna sabirin)
ortalıklarda görünmeyen devlet sanatçısı.
(bkz: hortlayan başlıklar)
on numara oyunculuğu olan, sergilediği macbeth performansıyla* devlet sanatçısı olmuş başarılı tiyatrocudur. her ne kadar kendi meziyeti olmasa da edindiği çok önemli bir sıfat daha vardır o da kahraman olgaçın oğlu olmasıdır.*
sabah kocasını işe ya da kahveye gönderip evi temizleyen kadınlara hava atmak için "kıbrıs'ta elleri bağlı esir bir rum askeri başından vurdum, dokuz kişiyi daha öldürdüm" diyen, askerde milleti korumak için değil, patates soymak için yemin eden kişilik.*
bir haber programında densiz kurt yakıştırılması yapılan sanatçı.
son günlerde ''Rum esirleri öldürdüm''sözleriyle gündemde olan ve sonrasında hakkında idari soruşturma istenmiş sanatçı.medyanın ve devlet tiyatroları'nın tepkisini çeken sanatçı, kendi isteğiyle emekli olmayı tercih etmiş.
uzerine cok gidildiğini dusundugum insan.Tarihte bir kural vardır.olayları kendi zamanındaki şartlara göre degerlendirmek gerekir.
simdi dusunun ki 1974deki sartları orada turkler olduruluyordu,oraya rumlara karanfil vermeye gitmedik.sonucta savas sartlarında yaptıklarının anormal olmadıgını dusunmekteyim.
hatası bunları anlatmak olan oyuncu
söylediklerinin aksine türk askeri kıbrısta hiç bir rum esirini öldürmemiştir. tam aksine 1974 mutlu barış harekatına katılan türk askerleri son parça ekmeğini matarsındaki son yudum suyunu rum esirlerle paylaşmştır.
son dönemde epeu bir saçmaladığını düşündüğüm tiyatrocu. yapmasın öyle inna sabirin
sıçıp sıvayıp ortalığı birbirine katan, reklam yapıcam, programda yanındaki iki karıya artistlik yapıcam derdine hem kendini hem durulmak bilmeyen gündemimizi mahveden şahıs...*
kurtlar vadisinden bir sekilde ayrılan kişilerde bu tür bocalamalar görülmektedir.

oktay kaynarca nın şiir kaseti gibi.
yok birader öle bişey , dalga geçiyordum ehehe , ben senaryo yazıyorum kendim , o senaryoyu anlatıyodum , olmadı galiba çekmiycez , tepkiler hoş değil . gibisinden şuursuzca açıklamalarıyla 1 haftadır türkiye gündemini meşgul eden zevzektir. ayrıca bunun o dönemden askerlik arkadaşları da bu bey hakkında o aşırı ödlektir. biz rumlarla çarpışırken o mutfakta patates soyuyordu . tarzında ithamlarda bulunmuşlardır.
Hakkında varolmayan bir mahkemeye gönderileceği söylentisi çıkmış tiyatro sanatçısı.
(bkz: cenevre savaş suçları mahkemesi)
hürriyet'in densiz kurt dediği insan.