bugün

bir kısım insanın sürekli olarak ateizmin islamın düşmanı olduğunu düşünmesinden ibaret sanrı. ateizm tanrının var olmadığını iddia eder ve dinleri ve dini öğretileri reddeder. bu da diğer dinlere de dokunmalıdır doğal olarak. doğal olarak sadece müslüman kardeşlerimiz için değil, diğer dinlere mensup arkadaşlarımız için de bir düşman olarak benimsenmeli ve saldırılmalıdır ! ancak nedense bir kısım ultra müslüman arkadaşlarımızdan başkası konu ile alakalı başlık açmamaktadır. memleketimizde kimse kimsenin dinine karışmamasına rağmen kasıtlı bir şekilde saldıran bu arkadaşlar için üzülüyorum şahsen. onlar her laik vatandaşı, her müslüman olmayanı ateist sanmaya devam etsinler.
(bkz: ateizm vs islamiyet)
sözlükteki ateist arkadaşların neden olduğu durumdur. biz bu arkadaşlardan hristiyanlara, yahudilere, budistlere artık aklınıza ne gelirse onlara da saldırmalarını, onların da inançlarını çürütmelerini bekliyoruz. madem bizi aydınlatıyorlar, bari bu işi tam olarak yapsınlar. di mi efendim ?
ateist bir kişinin müslüman bir ülkede yaşayıp da budistlere saldırması elbette beklenemez. bir de her atesit dine düşman değildir, fakat dinler her zaman atesitlere düşmandır.
şimdi bana dinlerde inanç özgürlüğü var demeyin, adı üzerinde "inanç" özgürlüğü... dinlerde inanmama gibi bir olasılık yoktur. senin dinin sana benim dinim banacılık vardır. inanan biri diğer din için de potansiyel bir mürit olabileceğinden birbirlerine her daim açık kapı bırakırlar.
inkar edenlere ise kendi düşmanlıklarını, kinlerini, korkularını yıkarlar. böylece ellerinde hep inanan, inmamaktan korkan bireyler bulundururlar.
bu sebeple ateistler değil islama, hiç bir dine veya inançlara düşman diye bir genelleme yapılamaz, asıl olan dinlerin ateistlere olan düşmanlığıdır ve bu genellenebilinir.
doğal olarak ateistler bir grup, bir ortak akıl olarak düşünmedikleri gibi her hangi bir genelleme yapılması saçma ve yersiz olacaktır.

(bkz: dusmanini yenmek istiyorsan once onu tanimalisin)
ateizm islam dahil hiçbir şeye düşman değildir. ateizmin dayandığı en önemli kaynak bilimdir. kaynağı ve yolu bilim olan ise kimseye düşmanlık besleyip zarar veremez.
Çünkü bazı çakma müslümanların kibirleri o kadar aşmış ki, kendilerini ve dinlerini eleştiriye açık göremiyorlar. Bende müslümanım elhamdülillah ve ateistlerin içine battıkları çukur zerre umrumda değil çünkü onu o çukurdan çıkaracak mercii ve hadde değilim. 'allah hidayet versin.' Der geçerim.
türkiye'de yaşayan ateistleri gözlemleyince ortaya çıkan genelleme.

çoğu karşı bile değildir, sadece kendi aklı sıra dalga geçer.
(bkz: kafirlerin dinlere saldırdığını tespit eden imanlı)
bunun çeşitli ve haklı nedenleri var. avrupa'da hıristiyan kültürünün insanlarla özdeşmesi yani bir nevi milli dini olması -mesela danimarkalı karikatürcü kendini hıristiyanlık kültürüne bağlı bir ate olarak tanıtmıştı- , islamın kendi yapısı, bugün dünyayı tehdit eden en büyük terör guruplarının kendini müslüman olarak tanıtması, yine tüm dünyadaki din tabanlı terör gurupların büyük çoğunluğunu islami gurupların oluşturması bunu normal karşılamamızı sağlıyor.
Buluttan nem kapan insanın düşüncesidir.
yurtdışında varolduğunu düşünmediğim düşünce.
Çünkü başka hiçbir dinde ateistlerin görüldüğü yerde öldürülmesi gerektiğini söyleyen din adamları yoktur. Gerçi islam aslında bunu emretmiyor. Bunu emreden ayetler sadece savaş dönemlerinde, islama ve müslümanlara doğrudan saldırılıp zarar verildiği dönemlerde bunu serbest kılıyor. Ancak bazı din adamları, hatta büyük çoğunluğu bu ayetlerin öncesi ve sonrasını okumaya gerek bile duymadan sadece 'öldürün' kısmını okuduğu için uzun yıllar bu böyledir sanılmakta. Halk zaten kuran'ı eline alıp okumadığı için, okusa bile sadece arapçasını okuduğu için kimse kalkıp itiraz etmemiş. Bu yüzden çoğu müslüman bunu bilmez. işin ilginç tarafı, çoğu ateist ise bunu çok iyi bilir. Ama neden bu gerçeği gizleyerek kendilerine bir propaganda malzemesi olarak kullanıyorlar, bunu da merak ediyorum.
Amerikada da ateistlerin yalniz hristiyan düsmani olmasi izlenimini dogurur.
en güçlü dinin islam olması sebebiyledir.
"türk tipi" ateizmidir. aslında ateizm değil de zırcahil, terbiyesiz ve faşist kimi kemalistlerin kendilerine "ateist süsü" verip ortalıkta "ben ateistim" diye dolanmalarından mütevellit oluşan yanılgıdır. böyle tipleri görünce "he... he..." deyip pas geçiniz, fikir olmadığı için tartışma olmaz, sizi dinlemez ve her daim çemkirir, rahatsız eder sinek gibi. halbuki pas geçerseniz kıymetli vaktinizi bunlarla ziyan etmemiş olursunuz.
Herkes kendi derdine yanar mantiğindan bence.hindistandakide budizme dusmandir.