bugün

ateizm'in ne kadar mantıksız bir ideoloji ya da relijyon olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. aralarında pek çok islam'a girmek için yanıp tutuşan insan olsa da bilhassa dogmatik olanlarının varlıklarını diğer dinlere düşmanlık üzerinden yürüttüklerini biliyoruz.

genelde tercihini inanmaktan yana yapan insanları aşağılamaya çalışmalar, onlara küfretmeler gibi davranışlarla vücut bulan bu tepkisel hareketleri siz de eminim başka bir duruma benzetmişsinizdir.

evet, ergenlik.

ergenler de aynen ateistler gibi kendi kişiliklerini başkalarına saldırma ve zarar verme üzerinden gerçekleştirmiş insanlardır. hepimizin yaşamak zorunda kaldığı ve dönüp baktığında tiksinerek uzak durmasını tercih ettiği bu dönemin tüm karakteristik özellikleri adeta dogmatik ateizm'de vücut bulmuştur.
bana kalırsa yaş itibarıyle doğru bulmadığım seçimdir. ateizm tamamen inkar etmektir tanrıyı ki aslında bu yaşta gerek yoktur buna. dinlere inanmak ya da tanrıya inanmak zorunda değilsindir elbette ama orta halli bişey bul, gel seni agnostik yapalım hem şu sıralar indirim var kredi kartına 10 taksit yapıyoz demek isterdim ben o ergene.
kişinin karikateist gibi sayfalarla gözü boyanarak yapılır. bu da genelde küçük yaşlarda olur.

edit: ateizm kolaya gelebilecek bir şey değildir, daha çok araştırma ve uzun bir süreç gerektirir.
masallara inanma yaşını aşmayla ilişkilidir.
aklın başa gelme durumu olsa gerek. (bkz: richard dawkins)
"dnya çk ktü yha .s .s" diye başlayan bir süreçtir.