bugün

(bkz: jokere per arayan gençlik)
lider olup mücadeleyi yönetmiş olmaları.

"benim dinim yok, bazen bütün dinler yerin dibine batsın istiyorum"

bilin bakalım kim demiş bu lafı..
milli mücadele döneminde istanbul u işgal eden ingilizlerin kıçını öpen osmanlı padişahı vahidettin in katkısından fazladır.

ancak ateistlerin katkısı, o sırada kendine bağlı bulunan şeyhuslislama 'ingilizlere, yunanlılara, fransıza karşı çıkmayın', 'mustafa kemal denen vatan haininin asın' diye fetva yazdıran osmanlı soyundan islam halifesinin katkısı kadar olamaz. eminin ki milli mücadele döneminde son padişah yanlıları da bu fetvayı okuyunca 'böyle halifenin suratına tüküreyim' diyerek hemen mustafa kemal saflarına geçmiştir. bu bakımdan dindarların (halife ve şeyhulislam dindardır heralde) katkısının daha fazla olduğu bir gerçektir.
yoktur, varsa da pek azdir. milli mucadelede herkes bir olup vatanini dusunurmus falan filan.. vatani koruyabilmek, dusman uzerine gidebilmek; veya en basit bir seyde vatanin hakkini hukukunu gozetebilmek cesaret ister, en basit deyisle got ister. hicbir seye inanmayan, hicbir dayanagi olmayan ateistin hangi gucle, hangi inancla vatanini savunacagini dusunebiliyorsunuz ki?

vatanina da inanmiyordur lan?
beyinsizlerin milli mucadeleye katkilarindan fazladır her halükarda.
kimse tanrıya ve ölümden sonra hayata inanmasa dünyada hiç savaş olmayacağı sonucuna da ulaşılabilen katkısızlıktır.
vatan sevgisiyle tanrının nasıl bağdaştırıldığını anlayamıyor, üstüne koca bir yuh diyorum, aha bakın dedim; yuh! düşmanı yurttan atmakla tanrıya inanıp inanmamayı bağdaştıran zihniyete selamlarımı ardından saygılarımı gönderiyorum.

edit: ya ben lan.. neyse bişey demiyorum.
(bkz: insanların alay etmemesi gereken şeyler) *