bugün

Hep kafamı kurcalamıştır.Bu ateistler madem inanmıyor onlara göre tesadüfen hayat bulup ölümle beraber yok olup gidecekler.Niye olum o zaman bu din düşmanlığı.Özelliklede islam düşmanlığı.Yaşa hayatını sonrada def olup git.Sanane inananların inancından.Sanane inanmadığın şeyden.Bu düşmanlık,kindarlık,nefretle bakış neden.için rahat değil biliyorum.inanmamışlığına kendini inandıramıyorsun sonra gelip sağa sola çamur atarak kendini tatmin etmeye çalışıyorsun ama olmaz çünkü seni senden az bilen bir mümini tartışmada yenmen tatmin etmez, seni aklın sıra inanç umdelerinde bulduğun bir çelişkide tatmin etmez.Çünkü sen kendini inanmadığın şeye inandırmamışsın inandıramazsında.Düşünsene ölüyorsun 1 sene,10 sene, bin sene, milyon sene geçiyor yoksun milyar sene geçiyor yoksun zaman mefhumuyla düşün düşün zaman geçiyor yoksun bir hiç olup gitmişsin.Hiç bir zamanda olmayacaksın çünkü yaşadığın evrende bir gün big bangla bom olacak.Düşünüyorsun yine ölüyorsun ama bu sefer o çamur attığın,sabahtan akşama kadar durdukça düşündükçe inanmadığın hayatın boyunca düşmanlık ettiğin alaya aldığın o din günü gerçekmiş.Bir bakıyorsun o aklına geldikçe güldüğün mizan kurulmuş insanlar hesap olunuyor.Bir bakmışsın komşun arkadaşın alaya aldığın gülüp geçtiğin insanlarda orda.Ama geri dönüşü olmayan bir yoldan geldin ve artık arkaya bakmaya bile müsade yok.Önünde ise ebediyet.Ebediyet yurdun ise inanmayanlara tahsis edilmiş cehennem.
Yaşıyorsun her geçen gün kaçmanın mümkün olmadığı ölüme bir an daha yaklaşıyorsun.Uyuyorsun,çalışıyorsun bir an daha yaklaşıyorsun gününü gün ediyorsun en mutlu gününde bile ölüme bir adım daha yaklaşıyorsun.Ve o anın bir gün geleceği aklından çıkmıyor.Bekleyin ölümü biz inananlarda bekleyenlerdeniz.
Neden ölümden önce değil? Allah kendini neden saklıyor?

(bkz: labiget)
sözde ateistlerin islam düşmanlığından bahsedilmiş, ama islamın ateist düşmanlığından bahsedilmemiş.

ateistleri öldürün diye fetva veren din adamları varken, sanane benim dinimden demek olmuyor.

ömrü ne kadarsa, o ömrünü kendince bağdaşmayan inançlarla yaşamayıp, hayatın zevkinden mahrum kalmak istemiyor. göt korkusundan* inananlara inat hayatını istediği gibi yaşıyor.
tüm müslümanların agnostiklerin deistlerin yahudilerin katoliklerin hinduların gerçeği ölümden sonra öğreneceği gibi ateistlerde gerçeği ölümden sonra öğreneceklerdir.evet.
babama söyledim bu durumu, cayır cayır yanacaklar dedi.
sanki öbür tarafa gitmişte gelmiş adamın uyarısı.
öldükten sonra bir sürü din var ve o dine inanmayanlara çizdiği cehennem sahnesi var. acaba hangisini göreceğiz?

insan merak etmeden duramıyor, herkes kendini doğru gösteriyor birilerini buna inandırıyor geri kalanı cehennemlik diye sunuyor. tanrı matematiğine göre cehennem çok insanlarla dolacak. neden?

çünkü kendisi şu an üç tane semavi din göndermiş diyor( musevilik, isevilik, islam) yani bu bile üçe böler insanları. ha tanrı tevratı korumadı kuranı korudu bu da pek aklı başında bir hareket görünmüyor.

göreceğiz diye bir şey bana göre yok. gram şüphe de duymuyorum öteki dünyanın olmadığına, bir yaratıcının olmadığına da kesin eminim.
Tanrı gerçeği dünyada da gösterir fakat görmek istemezler. Bir mumun dahi kendi kendine yanamayacağını çok iyi bildikleri halde milyonlarca gezegenin ve yıldızın tesadüfler sonucu oluştuğunu söylerler. Çünkü anlamak istemezler. Diğer dünyada anlamak istemeseler de anlayacaklar. Ve pişman olacaklar. işte o zaman dönüş yoktur. Artık onlar için hazırlanmış ebediyete kadar can yakıcı bir azap vardır. Benim değil , Tanrı'nın bildirdiği olaydır.