son günlerde pek çok ateist tarafından dile getirilmektedir. ama çevrelerindeki bağnaz pek çok ateistin baskısından dolayı bir türlü cesaret edememektedirler.

zira ihtida edip müslüman olan pek çok kişi ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır.
doğrudur en azından kafam rahat olurdu düşüncesi hakim olur ara ara ama ne yazık ki düşünmekten ve sorgulamaktan kendilerini alamazlar, dogmalara kanmazlar gibi.
bazılarının olma ihtimaline bile tahammül edemediği gerçeklik.

sorgulamadan edemezlermiş. sen at gözlüğü ile sorgulama yaparsan tabi anlayamazsın.
ama nasipsiz olmaları..!
yobaz müslümanların hayalerini süsleyen ütopya...
inançlarını bağıra bağıra yaşamak isteyen müslüman söylemi. bu durumun tam tersi bahsi geçen durumdan çok daha fazladır. ancak kişi içinde istediğini yaşar yani illa tüm çevresine inancını ispat etmek durumunda değildir.
onu isteyen kişi, ateist olduğunu sanan ama aslında afedersiniz götünden korkan agnostiktir. böyle birine ateist diyemezsiniz. gerçekten ateist olan kişi böyle bir şeyi aklından bile geçirmez. çünkü çok komiktir bir ateistin cehennem- cennet gibi saçmalıklara inanması. bu kişiler yüzünden genelleme yapamazsınız. bunlar ateist olduğunu sananlardır.
kız tavlamak için ateist gibi davranan kişi ne kadar müslüman ise , o kişi de o kadar ateisttir. "ben ateist" oldum demekle olmuyor. sonradan dönen korkaktır,acizdir. göt ister efendim ateist olmak...
(bkz: islamiyet çok güzel gelsenize)
müslümanların düzgün ve temiz hayatları karşısında düşünmeleri gayet normaldir.
din arayışlarına girmiş ateistlerin, seçeceği en iyi tercih.
Sen islamı milleti soyup soğana çevirip milyon dolarlara rezidans alanların ritüelist saçmalıklarıyla gölgelemeye çalışırsan daha çok ateisti müslüman yaparsın. Nerede muğire gibi soysuz kapitalist yavşakları rezil rüsvay eden islam nerede para babası israile bıyık altından kaş göz yapan adamların sözde temsil ettiği din. Eldeki az çok gerçekten inananda sayenizde dinden imandan soğudu.
Benim için doğru olan önermedir. Bu kültürde doğmuş, bu kültürde büyümüş olarak, müslüman olmak istemem doğaldır. Şaşırdığımda "allah allah", kızdığımda "allah belanı versin Rüknettin" diyorum sonuçta. Ama gel gör ki "kadınlarınızı dövün" diyen bir kitaba inanamıyorum.