bugün

ah ah. nasıl bir düşüncedir inan bilmiyorum.
ateist arkadaşlar tutturmuşlar dinini içinde yaşa diye bir lafı. yahu sanane ben belki dinimi içimde yaşamak istemiyorum buna neden karışıyorsun?

ya en basiti, parkta iki genç öpüşme/sevişme olayına girdikleri zaman eğer bi tepki alıyorlarsa ateist arkadaşlar hemen ''kardeşim siz ahlak bekçisimisiniz size ne insanlar istedikleri yerde istediklerini yapar'' diyorlar

ama aynı parkta bir köşede namaz kılan birini gördüklerinde aynı arkadaşlar hemen ''burası camimi'' lafını yapıştırıveriyorlar. o arkadaşlara soralım parklar sevişme yerleri de bizim mi haberimiz yok ?

madem parklarda öpüşenlere karışılmasını istemiyorsunuz aynı şeyi siz namaz kılan yahut dinini istediği gibi yaşamak isteyen insanlara niye karışıyorsunuz ?

bunlar şunu diyor efenim din allah ile kul arasındadır umuma acık yerde göstere göstere olmaz, sevgili ile sevişmek kamu hizmeti mi ? o neden umuma açık yerlerde olabiliyor dediğiniz zaman söyledikleri tek şey.. iranaaaaaa iranaaaa..
''senden düşüncelerime, fikirlerime saygılı olmanı bekliyorum ama sen benden aynı şeyi bekleme!''nin ustruplu hali.
sen içindeki mikrobu etrafa saç, ben köşemde elimde aşısı ile oturayım.
şeklinde cevaplanması gereken düşünce.
Din yayılma üzerine kurulu bir sistem olduğu için malesef ateist arkadaşlar hayatları boyunca bu serzenişlerini sürdüreceklerdir. Din der ki beni başkalarına anlat. Başkalarına aktarımı sistem olarak benimsemeyen bir din malesef yeryüzünde mevcut değil. Eğer aksini düşünen ve aynı zamanda herhangi bir dine mensup insan varsa malesef inandığı her ne ise tam inanmamış demektir. nokta.