bugün

sezen aksu'dan geliyor ; (bkz: farkındayım)
farkındayım farkındayım,
bu başlığı yeniden açmalıyım
kor ateşlerde yanmalıyım
kazanmalı,eksiyi yemeliyim
artı uğruna harp etmeliyim
farkındayım...farkındayım...
(bkz: odun mu sandın bizi)
her geçen gün eriyorlar, bak bir harfleri eksildi bile.
(bkz: polyanna siken mutlu köylü)
(bkz: ateis ne ola ki).
"kaç kere gittin geldin?" şeklinde sorulasıdır.
(bkz: sen suyu ısıt olmadı çay demler içeriz).
(bkz: allahla görüştüm haberler kötü)
(bkz: bilader ateşin var mı)
(bkz: allahla konuşamadım haberler iyi)
cehennem kavramına inanmayan ateistlere söylenen sözdür. ulan inanmıyor zaten neyin davasını yapıyorsun demezlermi adama.
bir erol taş repliği olmalı. ama ateist olaymış daha iyi olurmuştu.
(bkz: allah yakmasın)*
kendi inancındaki cenneti garantilemiş müslüman beyanıdır bu.

işte sonra hoşgörü dini, saygı duyun falan diyorlar, biz de hadi lan deyince kötü oluyor sonra, cehennemde yanacak ateistler diye seviniyor herif, kendine göre cennete gitmeyi garantilemiş demek ki, e sen bu ateistle cehennemde karşılaşırsan o da sana, "aldın mı yarraaam" demez mi, der bence
(bkz: yananı allah görürmüş)
aklıma çok çarpıcı fantaziler getiren bi başlık olmuştur. örneğin ateşten pipili zebanilerin ateistleri düdüklemeleri gibi tabi biz de bir elimiz de kevser şarabı bir elimizde popcorn yanımızda huriler canlı canlı ne izlemesi olur. hıı ne oldu amına koduklarım ne oldu diyerek onlarla dalga geçmek ve zebanileri kışkırtmak zebani şuna ikiniz birden girin o sözlükte çok piçti.
bunu söyleyenin cennete gireceğini garantilediğini düşünerek yarıldığımdır.
bu sözü söylene gelsin: ben seninle cennete gidememe ihtimalini sevdim.
müslümanlık ile alay ediyor diyerek itham ettiğin birilerini, yanmakla yakılmakla tehdit etmek.

bugün klasik anlamda neoliberal islamcıların ve tabi islamın en büyük sorunu bu.

bireyin rededişinin bireyden başkasını ilgilendirmediği bir varoluşun düzleminde; o bireyin "bence yoktur" dediği anda; vardır diye kendisine öğretilen şeylere inananlar tarafından anında tehdit bellenmesi, yoktur diyenin yokturu somutlalştırdığı anda vardır diyenin vardır dedikleri hakkında alay ediyor olarak etiketlendirilmesi. burada islamcının insanlık algoritmasındaki bozunmanın sebebi islamın kendisi, allahın varlığı.

ateistin yanması değil sorun. herhangi birisini yanmak ile tehdit edecek kadar insanlıktan çıkmış olmak. sebep ne olursa olsun. ve tabi buna allahın kendisi de dahil, o değil mi peygamberin ağzından hepinizi yakarım diye tehdit eden.
sana göre süt bana göre çikolata.

alloooo yok öyle birşey diyoruz hiç mi anlamadın.

ölcen bitçek.
yanmak şart değildir. belki elektirik verceklerdir. 6 yüzyılda yok diye ahirettede olmayacak diye bişey yoktur.
ulan size ne hem ya siz yanlış biliyorsanız ne olacak diye bir karşılık verebilir ateist kişi.
yananın ateşi vardır, dikkat et seni de yakmasın.

öyle derler bizim oralarda.

ayrıca; (bkz: gülme komşuna gelir başına)
Ziyniyet bu sanırım:

- Tanrı inancı olmayan cehenneme gidecektir.
* Nasıll abii şimdi Nietzsche yanacak mıı lan?
- Ne sandııınn anam babam.
(bkz: böyle konuşunca seni de cennete alacaklar zaten)