bugün

ateist aşkın beyinde olduğunu savunur, biz ise kalpte olduğunu... yalnız kalp derken kozalak büyüklüğündeki et parçasını kasdetmeyiz...
(bkz: ateist dedik kalpsiz demedik)
(bkz: bsg)
evrende ki hiçbir ruhani $eye inanmayan birinin a$ka inanması kendi kendi ile çeli$mesi sonucu olu$ur.
gayet normal birşeydir. zira inanmak kavramının içini sadece allah doldurmuyor. inanmak kavramının cümle içinde kullandığı diğer yerler de var.

örnek vermek gerekirse: sevgiye, aşka, daha güzel bir dünyaya inanmak.

senin tanrın sana, benim varsa bana yoksa sana ne.(el-cezire 85)
aşık olmak sözü, durup dururken oluşacak bir şey değiildir. var olmayan bir şeye nasıl aşık olabilirsin ki? o zaman beyninde bir sorun var demektir. aşk herkes için aynıdır, aslında ortak bir dildir. karşındaki insana aşık olursan onun adı aşk diye geçer. ama karşında kimse yoksa aşık olma diye bir kavram yoktur. bunun ateistlikle de alakası olduğu kanaatinde değilim.
ateist kişi halk arasında inançsız kişi olarak bilinsede aslında ateist allah inancı olmayan kişidir.yani ateistinde dünyada inandığı değerler olabilir.ateist bunları görür,bilir,yaşar yada ister.aşk mesala bu değerlerden biridir.bir ateiste göre inanç özgür bilinçten gelmelidir ve akla dayanmalıdır.
inanç yaradana inanmakla başlar.ona inanmayanlar onun yarattıklarına da inanmasınlar.her duygu olduğu gibi aşk da yaratılmıştır.bu sebepledir ki ateistler aşka da inanmasınlar.
allah yok muhtar yok ne var lan allahsız sığlığında çıkarım yapabilecek dekortike bünyenin tezat olarak yorumladığı olay.
(bkz: tanrıya inanmıyorum ama bir güç var sanki)
ateist, aşık olduğu insanı ilahlaştırır. sonuçta elinde kıçı kalkık bir ilah kalır ki bu ateistlerin tanrılarından daha tehlikelidir...
aşkın inancında üstünde zehirleyen bir etkisinin olması ile ilgili olabilir.
günahtır.
aşk kadının erkeğe ve ya erkeğin kadına karşı duyduğu bir duygu değildir. daha genel bir kavramdır. bu Allah aşkı olur, iş aşkı olur,dünya aşkı olur vs vs. ateistler değil tüm insanlar yer yüzünde bir şeye aşıktır. yani insanlar aşka inanmak zorundadır...
(bkz: Allah aşkına)
Yürü git.
açacak başlık bulamayınca, bari sap yiyip saman sıçayim diyen yazarın eylemi.
'' kuşlar uçar, uçak da uçar. o halde uçak bir kuştur. '' mantığı ile yapılmış, fantastik bir çıkarımdır.
çelişkinin daniskasıdır.
sonunda inanacak bişey bulmuştur başarılarının devamını dileriz.
biz ateistler aşkı, insanın evrimleşip son noktasına ulaştırdığı çiftleşme güdüsü olarak görürüz... bir nevi beyinsel obses hastalıktır bana göre aşk...
Şimdi allah'a inanıp aşka inanmayanlar yok mu ? Hepimiz biliyoruz ki var. O zaman aşka inanıp allah'a inanmayanlarinda olması doğaldır.
aşk, diğer tüm bedensel olaylar gibi, tamamen biyokimyasal bir süreçten ibarettir ve hiçbir madde üstü ve mutlak olarak “soyut” olan bir anlam taşımamaktadır!
aşk, kesinlikle kalp ile ilgili bir duygu değildir ve diğer bütün duygular gibi, aşk da, sadece ve sadece beyinde meydana gelmektedir.

Ve aşkın temeli üremek ve sekstir.

Bir ateistin aşka inanışı dinlediniz hepinize teşekkür ediyorum.