bugün

devlet eliyle yapılması gerekendir.

bir insan atesit olabilir lakin hakaret etme hakkına malik değildir.

eğer ki hakaret ediyorsa, halkın tamamına yakınının müslüman olduğu bir coğrafyada sürgünü hak eder demektir.

önce yaşadığın toplumun inancına saygı duyacaksın. aksi halde defolup gideceksin.

efendi gibi durana elbet lafımız olmaz. kastımız hakaret eden soysuzlaradır. yoksa bir adam inanmayabilir. ona karşı böyle bir tavır içinde bulunmayız.

tabi şimdi burası sanal ortam istediğiniz gibi salvoluyorsunuz. türkiye nin en rahat ili izmir e gidin. ve meydanda allah yok deyin. yemin ediyorum adamı linç ederler. sürgünü rahmet sayarsınız.

bunun örnekleri bu ülke tarihinde fazlasıyla vardır.

tekrar ediyorum inanmayabilirsiniz ama asla hakaret edemezsiniz.
(bkz: don t feed the entut)
anlatım bozukluğu içeren entrydir. hem ateist, hem din düşmanı olunmaz.
kime göre neye göre ateist damgası yiyecektir. kim bunu belirleyecektir. Bu şekilde başak bir insanı itham etmek şirke kadar gider. Tayyip e göre % 50 dinsizmidir mesela.
din insanları birbirinden uzaklaştırır sözünü doğrulayan yazarın gereksiz önermesi.
gereksizdir efendim. burası laik bir cumhuriyettir. din vicdani bir konudur.

--spoiler--
çabuk sürüldüm dikkat edersen
--spoiler--
inanmayabilirsiniz lakin hakaret edemezsiniz. ederseniz de sürgünüde hak etmiş olursunuz dışlanmayıda.
(bkz: what if god was one of us)?
mümkün olmayandır. kendine müslüman diyen biçok kişi daha kuran-ı kerimi okumamış. önce bir müslüman olarak görev ve sorumluluklarımızı bilelim sonra ateistler hakkında konuşalım. en son kaçıncı yyda alim çıkarabildik ?