bugün

kürtten olsa evliya
köpek diye sokma avluya.

umarım yeterince açık olmuştur..
tarafsiz yaklasirsam eger: ateist türk ü yüzlerce kez tercih ederim.
türkü seçerim türk olduğu için, diğer kavramları kaale almam.
evet atatürk selanikten gelen bir kürt'dü diğer sorumuza geçelim kabe plütonda olsa nasıl tavaf edecektik?
Ateist türkü geçtim Ateist Uruguaylı bile yeğdir.
bolşevik protestan.
Ateist türktür. Tam tersi olsa müslüman türktür. Her halükarda türktür bu ırkçılık değil bir seçim. Kürt de her defasına kürdü seçsin problem değil.
e) budaklı meşe odunuyla karakter kazandırma sanatı

yanıtı verilerek, e şıkkının seçilmesi gerektiğini gösteren soru.

bezelye kadar beyniyle insanlar arasında ikilik çıkaranlara, ötekileştirme yapanlara verilmesi gereken ders budur.

"insan" dedik "iki ayaklı"lar bu dersten muaf olabilirler.

(bkz: her iki ayaklı insan değildir)

bonus track: (bkz: pir sultan abdal/@pastafarian angel)
zamanında Türk laz kürt hırsızlığa çıkmış. girdikleri evin daha bahçesinde yakalanmışlar. hemen Türk ağaca çıkmış, laz havuza atlamış, kürt ahıra kaçmış.

evin sahibi ağaçta saklanan Türke tüfeği doğrultmus:

kimsin?
-ben bu ağacın meyvesiyim

havuzda saklanan laza sormuş:

kimsin?
-ben bu havuzun balığıyam

derken gözü ahıra ilişmiş. Ahırdaki kürde sormuş:

kimsin?
--demiş "ben aha bu gördüğün Eşşeğin sıpasıyam"
Ateist türk'ü her milletin müslümanına tercih ederim.

Ttk.
kazanan anglosakson ingiliz olacağı versustur.
elbette ki müslüman kürttür. türküz fakat üstünlük evvela müslüman olmakta, sonra da takvadadır. aynı milleteniz diye neden bir kafirin tarafını tutayım ki?
müslüman kürt ateist türkten cok cok üstündür ! en azindan allahimiz ve vatanimiz bir !
her ikisi de değil şeklinde cevap verilebilecek soru.
bir davet üzerine gittiği tbmm de bediüzzaman tarafından zamanında cevaplanmıştır,

"Eskiden, Türk olmayan bir talebem vardı. Eski medresemde, hamiyetli ve gayet zeki o talebem, ulûm-u diniyeden(edindiği dini ilimlerden) aldığı hamiyet(vatanseverlik) dersiyle her vakit derdi: 'Salih bir Türk, elbette fâsık(günahkar) kardeşimden ve (hatta)babamdan bana daha ziyade kardeştir ve akrabadır.'

(yani; üstadın kürt bir talebesi var devletine son derece bağlı, üstad fikrini öğrenmek için soruyor ve öğrencisi; "ırk falan hikaye, müslümansa hangi ırktan olduğunun önemi yoktur, kardeşimdir" diyor)

Sonra, aynı talebe, talihsizliğinden, sırf maddî fünun-u cedide okumuş,
(istanbula okumaya geliyor ve ırkçıların davranışlarına karşı o da ırkçılık damarıyla mukabele ediyor)
Sonra ben, dört sene sonra esaretten gelince onunla konuştum. Hamiyet-i milliye(vatanseverlik) bahsi oldu. O dedi ki:
" 'Ben şimdi, râfizî(sapkın) bir kürdü, salih(doğru, temiz) bir Türk hocasına tercih ederim.'
Ben de;
" 'Eyvah!' dedim, 'Ne kadar bozulmuşsun!' Bir hafta çalıştım, onu kurtardım, eski hakikatli hamiyete(vatansever hale) çevirdim.
"işte, ey meb'uslar, o talebenin evvelki hali, Türk milletine ne kadar lüzumu var! ikinci hali, ne kadar vatan menfaatine uygun olmadığını fikrinize havale ediyorum. Demek-farz-ı muhal olarak siz başka yerde dünyayı dine tercih edip, siyasetçe dine ehemmiyet vermeseniz de(yani; din sizin hayatınızda çok önemli olmasa dahi)
herhalde şark vilâyetlerinde din tedrisatına azamî ehemmiyet vermeniz lâzım." (bediüzzaman said nursi / tarihçe-i hayat)
bu coğrafyanın klasik bir müslümanıysa eğer; ırk farketmeksizin ateist cevabı verilmesi gereken soru.
ateist olan Kürt, müslüman olan Türkse ozaman tercihin nedir diye sorularak bir sağlama ile bu iş çözülür.
görsel malesef insan şeklinde cevap veren olmayan saçma soru.
ikiside değil.
Müslüman Olsun Başımın Üstünde Yeri Var Tabiki Müslüman Kürt.Müslüman Kongo'lu bile Olsa Müslüman Kongo'lu
Diyeceğim karşılaştırma lakin ikisini de Kurtarabilme kudretim Varsa ikisini de Kurtarmak için Uğraş veririm.
bu tercih neyin tercihi olduğuna bağlı. yani neye göre seçecez şartlar ne. müslüman kürt vardır ki kürdistan istiyordur, türkleri yok etmek istiyordur pkklıdır napayım onu.
terbiyeli, dürüst, ahlaklı, güzel insan.
https://www.youtube.com/w...p;list=PLB3C9F0FF84A9F15A
hangisi insansa o. bana ne ırkından, dininden?
Insan mı, önce ona bakarım.