bugün

tanım : bu sözleri size sarfeden insan, uğrunda göze almadığınız şeyin kalmadığı insandır...

verdiğiniz değer karşısında, bunu duymak, koyar cidden.. ne diyim şimdi yani?? "sende inandığını benim ortamlarımda söyleme aşkım" mı diyim sana..
sizi kıran insandır aynı zamanda..
eğer bunlara takılıp kalan bi insan olsaydınız zaten ilişkiye başlarken göz önüne alırdınız sonuçta. siz herşeye rağmen deli sevmişsinizdir o insanı. kim olursa olsun, ne olursa olsun değişmez gözünüzde.. ona aşıksınızdır çünkü, inanç anlayışına değil..
yanına yakıştıramadı mı ne?.. gerçekten üzülüyor insan..
birde zaten ateist olduğunuzu ona buna söyleme ihtiyacınız yoktur ki.. size ne ya.. sizmi kurtarcaksınız milleti, yada sizin lafınızlamı dinden döncek??

bırakın herkes neyse o işte..
** *
ardından...
gay olduğunu aileme söyleme aşkım,
ha aşkım bir de galatasaraylı olduğunu söyleme...
gerisini söyle aşkım... diye gidecek cümleler bütünüdür.
ne yardan ne serden ne aileden vazgecemeyen dindar aile cocugu istegi.
aşkım sen ateistsin ya diğer tarafta cayır cayır yanacaksın denmesinden iyidir.
haklı tabi kızcağız. söyleme ulan sen de derdi bizim bi arkadaş olsaydı. e söyleme aşkısı** tabi. allah nasip ederse de, işallah de, allah bir yastıkta kocatsın diyenlere amin de, allah'ın emri peygamberin kavliyle de, hatta kavmiyle de çaktırmadan; arada bi "allah allaaah" de, kızı vermezlerse "allahım sana geliyorum" de, "allahın bildiğini kuldan esirgemeyelim biz kızınızla çatır çatır sevişiyoruz yıllardır" de. sen bunları söylersen kimse sana ateist misin diye sormaz zaten, kayınpederin-kaynanan bilecek de ne olacak ateist olduğunu oturup nezih tartışmalar mı yapacaksın hem allahınsen, sözlükte bile olmuyo o dediğin. sen hele bi kızı al, sonra niye bayram ziyaretine gelmedin derlerse dinden çıkardı sizin bu kızınız beni dersin. onu da yengeye atarsın. keh keh. *
söylemesini gerektirecek nasıl bir diyaloğun içine gireceği merak konusudur.
-ne işle meşgulsün evladım?
+ateistim efendim.
- ilahi damat,allah iyiliğini versin.
+ allah derken?
- ?!='^)!'U%+)!
-ateist olduğunu aileme söyleme aşkım.
+ya tamam ya. ben sizin eve tanışmaya geliyorum. sanki dinsel muhabbetler yapacaz. hem zaten ailen benimle dinsel konular konuşsa bile benim müslüman olduğumu zannederek benimle muhabbet edecekler. ben de o zaman ateistliğimi içime gömüp baban saçma saçma dinsel konulardan bahsederken kuşları ağaçları böcükleri düşünürüm. konuşma bittiğinde de evet çok haklısınız derim olay kapanır. hatta arada laf olsun diye hz. muhammed'in çok karısı falan varmış da derim olaya alakasız olduğumu anlamazlar.
-bitanesin aşkım. ha bu arada anne tarafın alevi baba tarafının da kürt olduğunu söyleme. her şey gizli kalsın millet olarak sıkıntılı olduğumuz şu dönemde aşkımızı bitirme. sonuçta her şey aşkımızın devamı için.
+en iyisi ben bu konularla ilgili önceden prova yapıp kendimi görüşmeye alıştırmalıyım. mesela konu kürtlerden açıldığında ''bu kürtlerin hepsi pkk'lı var ya'' alevilerden açılıncaysa ''bu aleviler gece ışıklar kapanınca birbirlerini sikiyolarmış'' derim ve babanla daha fazla kaynaşıp aşkımızı daha da ileri götürebiliriz.
-ha son olarak. zenci olduğunu sikinin 35 santim olduğunu da babama söylemezsen sevinirim. aşkitom. öpüldün.
ateistsen evlilik sana haram. git kendine ateist koklanmamış gül bul diyebileceğimiz insan tipi ilişkiler.
önyargı ve toplumsal değerden kaçan ateist cümlesi.