bugün

bu durum cümlenin muhattabı kızın içindeki dilemmaları çözemediğinin tam bir kanıtıdır. hem sen ben ateistim diyeceksin yani her hangi bir mutlak güç yok arkadaş her şey tesadüfen olmuştur şu gördüğün maymunla aramda sadece bir kaç milyon yil var diyeceksin sonra da olurmu arkadaş sınırsız özgürlük benim de bir limitim var ve onun adi günah idyeceksin. tamemen acinasi ve gülünesi bir durumdur.
bu birazda ben motorum ama herkesede vermem manasina gelebilecek olan bir tanımdır. eğer kızın biri size böyle bir kelam ederse muhtemelen veririm ama biraz uğraşman lazım demek istemektedir.
yada hatun kişi tamemen saf bir şekilde inanmadığına inanmaktadir lakin inanan birinin dini yasaklari belirtmek için kullandığı günah tabirini kendi duygu ve düşüncelerini anlatacak daha iyi bir tanım bulamadığı için kullanmak durumunda kalmıştır.
ikinci guruptaki kizlara (yada muhattabi her kimse) üzülmekten başka yapacak şey yokken, ilk gurupta yer alan veririm ama uğraşman lazim modundaki kizlara (yada sözün sahibi her kimse) zevk dolu anlr dilemekten başka yapacak şey zevkine ortak olmaktır.
bir abazanin gordugu halusunasyonlardan ve kendine guvensizlikten kaynaklanan korkularindan cok daha kucuk korkudur.
(bkz: sakaci sirin)
tamamen kavramlari isimlendirme ve toplumsal deger meselesidir. herkesin limiti vardir. ateist olmak orospu olmak veya anarsist olmak degildir. ahlak kavrami din mevcut olmadan da varolabilir. ve ahlaki veya degersel sinirlari olan bireyler pek tabi ateist de olabilir.

ha, bu sinirlari adlandirmada dini referanslari kullanmak ters kacabilir. zira dini literaturu kullanan birisi ardindaki dini kavramlari pesinen kabul etmistir. gunah kavrami sadece yanlis hareketi degil, yaratici'nin koydugu kurallara gore yanlis olani tanimlamaktadir. ateist bir insan mevcut sinirlarini adlandirirken bu referanslara sahip jargonu kullanirsa; ya kavram kargasasi yasiyordur. ya da gercekten bazi seyleri reddetmekte zorlaniyordur.

yani dini meseleler ile eylem yapan ateist insan illa ki dilemma icinde bulunan insan degildir. kavram kargasasina da bulasmis olabilir.
geçici bir korku.
şimdi benim bi dinim olsa gelene gidene vurdurdum kesin yanardım ? ama koy göte yok benim günahım ha ha ha ahmet canım soyunda gel haha ha