bugün

Neticesinde çocuk ateist mi kaldı yoksa döndü mü belli olmayan videodur.
tamamını izleyemedim paket yüzünden ama yine islamla deizmin karıştırıldığı bir tartışmaya benziyor. Kuran çelişkileri yerine hayatın anlamı tartışılıyor.
`http://video.uludagsozluk...A7le-sokak-sohbeti-92042/` bu da videonun ikinci bölümü. ateist genç müslüman olma eğilimine girmiş gözüküyor. Hayırlı olsun.
gözlüklü çocuğun yerinde olmak için can attığım sohbettir.

bu kadar aptalca bir sıkıştırma işlemi görmedim. ben var diyorum sen yok diyorsun, kanıtla. çocuk da demiyor ki sen var diyorsun madem, göster. 4. dk.da kapattım sinirden.
tartışmanın içeriğine girmeden en kısa yoldan söyleyebilirim ki bu video tamamen kurgudur.
niyet halis olsa da -olduğuna eminim- yöntem yanlıştır. nur cemaatinin tümüne mal etmiyorum ancak nur cemaati bu tip uygulamaları olan kendisi ile ilgili ya da ilgisiz kurumları kişileri vakıfları uyarmalıdır.
4.31 de inançlı gencin aslında, kendini ataist sanan zırtapozu tehdit ettiği videodur.
ilk dakika dolmadan kapattım, bu bir sohbet değil kendini haklı çıkarma karşıdakini haksız olduğunu ortaya çıkarma çalışması gibi bir şey. Eğer soru soracaksan tarafsızca sor. Eğer bir taraf tutuyorsan tüm cevaplar yanlıştır.
kurgu olma ihtimali bulunmayan video. ateist gencin tavırlarını, yüz mimiklerine dikkat edin. kurguysa gerçekten türkiye'deki pek çok oyuncuya taş çıkartan bir oyunculuk sergilemiş olur.
sözler köşkünün logosunu görmemle kapatmamın bir olduğu sohbettir.
(bkz: sanatlı kalem)
ilk videoda kardeşim soruyor diyorki sen evrime inanıyorsun değil mi ?

arkadaşda diorki onun gibi birşey .

hepsi bu kafada firesiz hepsi bu halde yani .

big bang denen büyük patlamadan önce ne var dı ?

hiç birşeeey yani hava yok enerji yok gaz zaten yok gerçi bunlar madde olan kavramar daha derin ve kapsamlı kavramlarımızda var şöyle ki .

mesela görüntü de yoktu sesde yoktu kokuda yoktu hareket boşluk renk tat dokunacak hatta hissedecek herhangi bir şey yok .

birşeyin oluşabilmesi için en büyük ihtiyaç olan zaman bile yok bu çok önemli bak zaman bile yok !!!

yok bile yok yani insanoğlunun isimlendirebileceği adlandırabileceği herhangi bir şeyde yok hee yok yok yani .

işte bu noktada atesitler tıkanıp kalıyorlar .

şimdi bir yaprağın kımıldaması için ufak bir esinti şarttır . burada sebeb rüzgardır .

bir el bombasının patlaması için fünyeyi yerinden çıkaracak herhangi bir sebeb yani bu el parmakları olabilir bir çiviye yada hernagi bir yere takılıp yerinden çıkabilir .

yani durduk yerde patlamaz he belki orada yangın çıkar ısıdan dolayı patlar ama burdada o yangın sebeb olur o el bombasının patlaması için kaldıki yangının çıkış sebebi .

baklavacı olmadan baklava malzemeleri bir araya gelip kendi kendini baklavalaştırır mı ? valla hi bence baklavalaşmaz ! baklavalaşması için baklavacı şart yani o yapacak .

şimdi big bang den öncesine o tıkanıklık noktasına dönelim hani yok un bile yok olduğu son anına yani zamanın başlangıcına !!!

birşeyin yok iken var olabilmesi için ne gerekir ? hiç birşey yok iken nasıl kendi kendine var olabilir ?

fiziğin ve diğer ilimlerin tükendiği nokta yani ilimlerin bilimlerin başlangıcı zaman ve mekan eşliğinde.

birşey kendi kendini var edemez birşeyin kendi kendini var edebilmesi için başka birşeye ihtiyaç duyar he o zaman başka birşey zaten varmış olur konu başa döner yani .

biz devam edelim hayır hiç birşey yoktu demiştik çünkü ! işte tam bu noktada yüce allah ın (ol) emri ile büyük bir patlama oldu . işte şimdi çevrenizde gördükleriniz bilmiyorum siz ona ne diyorsuz .

buna göre toparlayın işte odalar evler sokaklar mahalleler caddeler köyler şehirler dağlar tepeler yollar ovalar vadiler göller akarsular ülkeler kıtalar denizler okyanuslar bir kainata oranla bir kum

tanesinden bile milyonlarca kat küçük gezegenler (sadece bir tanesinin adı dünya) galaksiler nebulalar kara delikler yani allah dan başka kimsenin yok iken var edemeyeceği gerçeği .

dünya çok yüksek bir hızla hem kendi etrafında hemde başka gezegenler ve güneşin etrafında dönüyor hani şu kum tanesinden milyonlarca kat küçük olan dünya unutma ! atomlarla yeni tanıştık bak düşün .

islam dininde öğrenmenin sınırı yoktur her maddenin her şeyin bir ilmi olduğunu düşünürsek anımsarız sanıyorum . kuşlar ağaçlar hava su ateş toprak her şey yani .

her sorunun bir cevabı var yeter ki sen yeteri kadar iste ve inan ! beni bu bedende ben yok iken sayısız evrelerden geçirerek yaratanı var edeni ben nasıl inkar ederim ?

allah korusun öyle birşeyden yine allah a sığınırım . allah kimseye göstermesin öyle bir hayatı .

dilerim videodaki delikanlı uyanmıştır . müslüman ölürse cenneti kazanma yani yaratanıyla buluşma umudu var ateistlerin zaten kendileri diyor -biz yok olucaz. diye kainat yok olacak zaten günaydın.

kimseye kalmadı kalmayacak oda ölümü tadacak ve yok olacak . bazılarının tabi hatıralarında olacak allah ın izniyle . bazılarıda hatırlamak bile istemeyecek allah ın izniyle .

bazılarıda haşa allah yok diyecekler bazılarıda ateşe inanacaklar bazıları şeytana inanacaklar bazıları çocuk katledecekler bazıları bazıları bazıları yani kötü olanlar kötü iş yapanlar zibil tayfası .
olmadığının bir kanıtı olamaz. çantadaki elma örneğinde işin derinine gitmek gerekir.
o halde bütün evreni mi aramak gerekir. ya da peki bu elma nereden geldi?
manavdan aldım.
o nereden aldı?
halden.
peki ya o nereden aldı.
çiftçiden.
çiftçi de tohumunu ektiği ağaçtan. bu halde yaratıcı kim? çiftçi. peki ya tohum. anaç olarak tohumdan yetiştirilir.
eğer bu şekilde yaratıcıya ulaşabiliyorsak tamam ben müslümanım.
nüfus cüzdanının arkasında islam yazan gençle sohbet etmektir.
nur cemaatinin bünyelerine adam kazandırma çabasının olduğu video. yaptıkları , inançlı olmaya çağırmalarına laf yok ama zaten nurcu adam anlatıyor , risale okuyor , genç dinliyor yani tartışmadan çok reklam yapma çabası var.
ilk 4-5 dakikasında ateizmin çürütüldüğü videodur. kalan kısmı işin detayıdır.
iki salağın birbiriyle sohbetidir, ikisi de tam müslüman ya da ateist olduğunu iddia etmesin, biri ergen ateist zaten bir iki cuma namazına, bir lokma hayrında "allah razı olsun" kelamına bakar işi, diğeri bildiğiniz sanatlı kalemcilerden, kenefte sıcak bir sohbettir anlayacağınız.
bulmuşlar safın tekini edebiyat döktürdükçe döktürüyorlar denilecek sohbet.