bugün

nedir lan bu ateistlerin diger insanlardan çektikleri? yani neden hep bir şeyleri açıklamak zorunda kalıyorlar, veya neden diger insanlar bu adamlardan hep bir şeylerin açıklamasını bekliyorlar?
lan adam inanmıyorum ben diyor! yani ötesi yok bunun neyin açıklamasını bekliyorsun hala...
geçen ismini vermek istemedigim bir sözlükte bir başlık vardı, başlık; x tarihinde meydana gelen doga olayı gibi bir şeydi. ikinci veya üçüncü entrysinde şöyle bir şey yazıyordu "bu doga olayının benim dogum günüme denk gelmesi sizcede tesadüfmü? hadi lan ataistler bunuda açıklayın" çok güldüm bu entrye ama adam dalga geçiyor bir nevi bu insanlarla. yani her olayda bu arkadaşlardan açıklama beklemenin getirisi ne acaba bize. yani o adam onu açıklayamayıp hüngür hüngür aglayarak tevde mi edecek, bunumu hayal ediyorsunuz?
digelimki bu arkadaş 10 yaşında inanmamaya başladı, yani bu adam 40 yaşına da gelse o yaşına kadar hep bir şeyleri açıklamak üzere büyüyecek. bir hayal edelim. ateistin biri masada oturmuş gözlüklerinide takmış, insanlar kyluga girmişer, hepsinin ellerinde birer kagıt, o arkadaşın açıklaması için bekliyorlar. yani komik degilmi? adam inanmıyor lan! daha ne ugraşıyorsun.

bitirirken tanımımızıda yapalım, açıklanması istenilen bir şeyin ateist arkadaşlara kibarca soruş şekli.

not: peşinen söyleyim ateist degilim. namazında niyazında insanlarız lan biz..

bakın inançlı biri olarak sizi savunuyorum ateist arkadaşlar, budamı tesadüf. hadi bunuda açıklayın *
insansız uçaklar nasıl uçuyor bir açıklayın sayın ateistler.
ateist arkadaştan açıklanması istenilen durumdur.

Hey ateist, açıkla bakalım. Mısın ayrı mı yazılır yoksa bitişik mi ?
"ben de inanmayacağım ama aklımda şüpheler var. ya tanrı var ise" şeklinde tanrının varlığına çeşitli kanıtlar sunup karşı taraftaki ateistin kendisini ikna etmesini bekler. çünkü insanların hiç biri inandığı şeylere uygun yaşamıyor. madem durum böyle ben de ateist olayım diyerek düşünerek tanrının varlığını inkar etmiş birinden akıl alma çabalarındadır. yanlış yoldasın dostum. tanrının varlığını ya da yokluğunu kendin bulacaksın. yıllarca başkalarının sözlerine göre yaşadığın yetmedi mi? kendin olan beyninle sorgula.
karıncadan yol olmaz, ateisten dost olmaz sözü ile ne kastedilmektedir? onu bir açıklaya bilirsen sevinirim, gibi espirili ve kibar dille sorulmuş soru öbegi. bazıları gibi hadi bunuda açıklayın lan degildir.