bugün

Arap sen sevme b*konu çıkarıyorsun.
Sevmek zorunda değilsin ama bu ülkede yaşadığın ve vatandaşı olduğun sürece bu ülkenin kurucusuna saygı duymak zorundasın.
1 Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
2 sike sike.
ooo aktrollerin maaşlar yatmış.
kimsenin gönlüne zorla giremezsiniz.
s.ke s.ke filan değil kimse Atatürk'ü zorla sevmek zorunda değil.
Ama Atatürk'ü sevmeyen insanlarla da pek muhattabiyetim olmaz.

Zira üzerinde yaşadığı toprakları kurtaran adamı sevmeyen hatta üstüne kin besleyenler sağlam insanlar değillerdir.
Neden hep aynı tipler bu sözlükte hergün atatürk hakkında kışkırtıcı başlıklar açıyorlar anlamıyorum. ilgi çekmek içinmi bakın. Ülkenin kurucusudur mustafa kemal atatürk agzınıza sakız yapıyorsunuz insanlar saçma sapan şeyler yazıyor en sonunda silivri seyahati kazanacaksınız.
bir soru cümlesi olan başlık.
cevap "değiliz."
ikinci soru.
peki saygı duymak zorunda mıyız?
cevap " değiliz"

insanın yaradılışı gereği seçme hakkı vardır. bu nedenle hiç bir insan, hiç bir varlığı sevmek yada saygı duymak zorunda değildir. bu bir seçimdir.
hatta bizzat yaratıcının verdiği hak ile yaratıcıyı bile sayma veya saymama iradesi verilmiştir.
Ortadoğu'daki imparatorluk kalıntısı küçük bir ülkenin kurucu liderine saygı duyup duymamak ne ki bunun yanında.
ben kendi hür iradem ile saygı duyuyorum o ayrı konu.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama saygı duymak zorundadır. Birde bu kişi mustafa kemal'se kesinlikle saygı duymak zorundadır.
Değilsin canım kardeşim, hiçbir insan evladını sevmek zorunda değilsin. Hakaret etme, saygılı ol yeterli.
kendini sevmek zorunda sanrısına kaptıran cahil cühelanın düşüncesidir. vatandaş kimi sevip sevmicene karar verir..
açık ve net cevabı var:
"hayır sevmek zorunda değilsin, fakat saygı duymak zorundasın." *...
N'olur noluy ne oluy şevin. Yütfen şeviniz. Ölmamı nolluy noluy şevin. Ühü ühü üüüüü...
kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil dedirten sorunun cevabıdır.
değiliz güzel kardeşim değiliz kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil denilesi sorunun cevap şeklidir..