bugün

geçen akşam iş çıkışında bir arkadaşım aradı. beni evlerine davet etti. ben hem dünya kupası maçını izleriz hem de makara kukara yaparız dedim. kimler var kanka dedim. var işte arkadaşlar toplandık dedi. tamam dedim bira filan lazım mı alayım mı gelirken bir şeyler dedim. gerek yok her şey hazır dedi. biz hazırladık dedi. iyi dedim ve arkadaşın evinin yolunu tuttum.

laf aramızda aslında bu arkadaşla aram da pek iyi değildi ama naparsın işte. davet etti biz de kırmayalım dedik.

neyse eve gittim ne göreyim. 4 tane erkek arkadaş toplanmışlar pilav yiyorlar. yanında da ayran. neyse idare ettik. televizyon açıktı. birisi kanalları geziyordu. dünya kupasından haberleri bile yoktu. samanyolu tv'de durdu bir tanesi. haberleri izliyordu.

samanyolu tv'nin klasik ergenekon haberlerini izliyor ve vay anasını diye yorumlar yapıyorlardı.

acayip strese girmiştim. benim burada ne işim vardı? üstelik hiçbirisi birayı geçtik kola bile içmiyordu.

derken elinde kumanda olan arkadaş lavaboya gitmek için ayaklanırken kumandayı koltuğun üzerine bırakınca kaptım. hemen ulusal kanal'ı açtım. arkadaşlara da seslendim; arkadaşlar dedim; bakın bu samanyolu tv insanların beynini yıkayan bir kanaldır dedim. ordumuzu yıpratmak için ergenekon olduğu iddia edilen ne idüğü belirsiz binlerce sayfa iddianameli bir davayı kullanıyorlar dedim. evdeki çocuklar bana bakıp gülmeye başladılar.

derken ulusal kanal'da müjdat gezen ve bir kaç tane ulusal duyarlılık sahibi aydınlarımız konuşmaya başlamışlardı. onlara sus işareti yaptım ve bu aydınlarımızı dinlemelerini salık verdim.

aydınlarımız akp türkiye'yi bir korku imparatorluğu haline getirdi,akp atatürk ilke ve devrimlerini içine sindirememiş bir ülkedir, sanata karşıdır, ülkede artık resmen sivil bir dikta vardır, cumhuriyetimiz resmen kuşatma altındadır dedikçe pis pis sırıtıyorlardı.

artık daha fazla dayanamadım ve masaya yumruğumu vurup; kardeşim siz nasıl insanlarsınız, yalan mı kardeşim bu aydınlarımızın söyledikleri, akp türkiye'yi büyük ortadoğu projesi kapsamında ılımlı islam cumhuriyeti yapmak istemiyor mu? akp laiklik karşıtı eylemlerin odağı değil mi? anayasa mahkemesi tarafından laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu onaylanmadı mı?

ben böyle konuştukça bana gülüyorlardı. hele beni eve davet eden arkadaşımın gözlerinden yaşlar geliyordu neredeyse.

ben artık kapıya doğru giderken tekrar döndüm. bana bakıp boyunlarını büktüler; kardeşim siz hiç mi bir atatürkçü düşünce derneğinin önünden geçerken ilaç için bu insanlar, bu mustafa kemal'in askerleri burada ne yapıyor diye bakmak gelmedi içinizden, hiç mi çağdaş yaşamı destekleme derneğine girmediniz. hiç mi yolunuz düşmedi. bu kadar mı düşmansınız atatürk ilke ve devrimlerine, cumhuriyetin temel ilkelerine... yazıklar olsun size. dedim

daha sonra kapıyı çarptım ve çıktım. bundan sonra bu şekilde atatürk ilke ve devrimlerini içselleştirmemiş, cumhuriyet karşıtı olan şahıslarla arkadaşlık yapmama ve onların davetlerine gitmeme kararı aldım. gerçekten beyinleri çok yıkanmış oluyor bu tiplerin.

sonra eve gittim. dolapta bir şişe bira kalmış onu içip yattım.
aklınca ironi yapan bebenin kurmaca hikayesi.
"gülen" zihniyetidir.
çok uzun süre gülemeyecek zihniyettir. hesapsız kalmaz bunlar.
oracıkta dövülmesi ve edep noktasından asılıp döner gibi pişirilip ardından satırla bir güzel kesilmeli akabinde yamyamlara verilmesi gereken zihniyettir.
yalçın küçük , doğu perinçek gibi terörist kankalarının , cami bombalamaktan , deniz altı patlatmaktan bahseden plan sahiplerinin , yada "asker gelsede bizi kurtarsa" diye yazmaktan utanmayan gazeteci bozuntularının atatürkçü olduğunu idda eden kişilere de gülüyor olabilir bu zihniyet.
bunu diyen bunu da; (bkz: ülkenin dört bir yanına diktatör heykeli dikmek) dedi ve başlık başıma kalmış numarası yaptı.

(bkz: bu sefer güldürmedi)
(bkz: aman tanrım hayretlik bir hikaye)
atatürkçülüğü kendi kişisel çıkarlarına alet ettiği halde sanki yaptıkları atatürkçülükmüş gibi pişkin pişkin herkesten fazla bağıranların haline bakarak gülen zihniyettir.

daha fazla kullanamayacaksınız ölüleri, buraya kadar. the end of the way.
bir gün tam tersi olunca sik üstünde oturacak zihniyettir. hem kaç atatürkçüyü hapse atabilirsin ki. milyonları alacak hapishane yapılmadı diye biliyorum.
elbet bu işin bir başı olduğu gibi birde sonu var o yüzden fazla sevinmemeleri gerekir bu komployu kuranların ne demişler:
keser döner sap döner gün gelir devran döner.
fetullah gülen cemaati zihniyetidir.
atatürkçü değilde atatürk ün adı altında türlü naneler yiyen kirli zihniyetin tutuklanmasına gül gül ölen zihniyettir.
esasında,onları hala atatürkçü zannedenlere ondan daha çok güler.
daha egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir sözünü bile sindiremeyen atatürk ün dogmalarla değil akılcılık ve bilimsellikle din ve vicdan hürriyetini esas alarak yenilikler getirdiğinden bile haberi olmayan bu zihniyete gülemeyelimde ağlayalım mı?hala ergenekonducuları atatürkçü diye savunmak bu sözde atatürkçü zihniyetin düştüğü biçare durumun göstergesidir.
atatürkcülüğün arkadasına saklanıp her bir boku yiyerek devletiz milletiz nutuğu atarak devleti boşaltan zihniyetin yakalanması sonucunda yüreğine su serpilmiş halkımın ufak gülümsemesi '' ilahi adalet yerini buldu '' cümlesini kullanması sonucunda zihniyeti bozuk kişilerin ters karşılaması sonucunda uydurma hikayeyle yazılan başlık türü.
başını zaman gazetesi ve samanyolu tv nin çektiği zihniyettir, ergenekon haberlerini keyifle verirken grizu patlamasını bile orduya bağlayabilmiş haber sunucusu barındırmaktadırlar. tabiki iktidar borazanı trt yi unutmamak lazımdır şu an haber merkezine samanyolu ve zaman gazetesi çıkışlı zihniyetler yerleştirilmiştir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar