bugün

ömrünün son yıllarında yüz hatlarının uğradığı aşırı deformasyonun düşündürttüğü şey.
30'lu yılların başında anca yaşını gösterir bir görünümdeyken, ömrünün son yıllarında yetmişli yaşlarda gibi gözüktüğünü düşünüyorum.
Viktor Yushchenkonun yaşadığı zehirlenme geldi aklıma birden.
(bkz: beni türk doktorlarına emanet edin)
beni türk doktorlarına emanet edin sözünü söyleyip doktorunun yabancı bir milletten olması garip şeyler lan bunlar.

(bkz: Fransız doktor Fissenger)
ilk okuldan beri bize anlatılan "ismet inönü'nün saçları bir gecede beyazlamıştır" hikayesinin bize verdiği stres dolu günler mesajından yola çıkarak aşırı stresten kaynaklanabileceğini düşünmekteyim.
lordlar kamarasında alınan karar gereği, ingilizler artık başka ülkeleri işgal edip genel vali atama alışkanlıklarından vazgeçtiler. o ülkelere kendilerine hizmet edecek yöneticiler atayıp, ekonomik ve kültürel olarak sömürdüler. hala da öyle. çünkü bu yol hem masrafsız, hem riski az hemde getirisi daha fazla. böyle bir anlaşma yaptıkları atatürk batı yanlısı reformlar yaptı, ingilizlerin korkusu hilafeti kaldırdı ancak atatürk, ingilizlere göre milli bir adamdı ve istedikleri gibi kullanamayacaklarını anlayınca, atatürk'ü ortadan kaldırdılar. fansızların bulunduğu doktor heyeti, zehirlenmeye bağlı hastalığının tedavisini geciktirdiler. resmen öldürdüler. Bunu mason olan dönemin başbakanı celal bayar ağzından kaçırmıştır. ziyaret esnasinda istanbul bomonti de üretilmis arsenik karisimi bogma rakiyi ingiltere'nin veliaht prensi edward atatürke hediye eder.. istanbulun ticaretinde önde gelen yahudiler atatürkü zehirlemis ve öldürmüstür.. bunu da ustaca bir oyunlarla basarmislardir. ingiltere'nin veliaht prensi edward'ın kapali carsi ziyaretinde bu raki kapali carsinin gayrimuslim esnafi tarafindan ingiltere'nin veliaht prensi edward'a ulastiriliyor.. o da marmara denizi üzerinde bir yatta atatürke hediye etmistir. ve sonrasi malum. acilar icinde gecen iki sene sonra atatürk ölmüs ve mason localari tekrardan faliyetlerine baslamistir.. atatürk namina ne var ise ortadan kaldirilmistir. bundan sonra türkiye bu mason localarinca yönlendirilmis ve kontrol edilmistir..
Tam bağımsız Türkiye uğruna mason localarını kapattığı içindir.