bugün

evet arkadaşlar; bildiğiniz üzere yıllardan 2012, yüzyıllardan 21. yüzyılın içerisindeyiz. dünya ülkeleri uzaya gidiyor, robotlar yapıyor, mikroçipler geliştiriyor.

peki soruyorum atatürkçü olmak bize ne sağlıyor? atatürkçü gençlik ve kemalistler bu ülkeye rakı tüketiminden başka ne sağlıyor?

siz gördünüz mü?

kemalistim diyenin icat yaptığını,
atatürk resmini arabasının camına yapıştıranın bilime katkısı olduğunu,
atatürk dövmesi yaptıranın uzaya gitmeye kalktığını,

atatürk ilke ve inkilaplarına uyan kemalist olmadığı gibi bu inkilaplar karnımızı da doyurmadı dostlar!!!

Evet arkadaşlar; artık kemalizmin arkasına sığınan tembelleri; kemalizm ilkelerini türkiye devlet ve eğitim sisteminden çıkartarak ortaya çıkartmanın vakti geldi.

bu atatürkçüyüm yeaaa diyen tembellere prim vermeyip yönümüzü tek ve gerçek ilke olan teknoloji ilkesine çevirmeliyiz...

izm belalarında boğulmamak dileğiyle.
Kahramanlığından,liderliğinden beri tüm dünyanın kabul etmek zorunda oldugu,görmezden gelemediği ve çoğunlukla türkiyeden tanıdıkları tek kişi olması.
-o zaman ar -ge yatırmları ne durumdadır diye merak ederiz bizde -aselsandaki mühedisler neden intihar ediyor merak ederiz biz- neden ülkemize bir şeyler katmak isteyenlerin bu durumları
-diye!!!
Bunu söyleyen kişiye Tayyipçiler ne sağlıyor diye sormak lazım. ülkeyi geriye götürmekten başka ne yaptılar? Yaptılar da biz mi görmedik.
malesef görülmeyen etkidir. malumunuz son 12 senedir elimiz, kolumuz, en çok da gözlerimiz bağlandı. atanın ışığından çooook uzaklaştık.
-ar ge yatırımlarına kaç para yatırdınız hep diyanete yatırdınız o paraları -din üzerinden rant sağlamak için!!!!
yılmaz özdil' i sevmezsiniz ama güzel bir yazısı var bu başlıkla ilgili.. güzelce okuyunuz efendim.

yazının adı '' helal bisiklet'' ..

--spoiler--
Hapisteyken, Amerikan Cerrahlar Koleji tarafından '' seçkin cerrah-onursal üye'' seçilen ve bu unvana sahip tek Türk olan profesör Haberal...

Uluslararası Yanık Derneği tarafından '' ömür boyu onur üyeliği'' ne layık görüldü. Harvard Üniversitesi' nden Profesör ronald tompkins, onur üyeliği plaketini, haberal' ın rektörlüğünü yaptığı başkent üniversitesi' ne takdim etti.

*

Unesco' nun '' yüksek öğrenime dünya çapında katkı yapanlar listesi'' ne, obama, tony Blair, kofi Annan gibi isimlerle birlikte girmeyi başaran profesör kemal gürüz, hapisteyken... Harvard Üniversitesi' nin seçkin bilim insanlarına ev sahipliği yapan Uluslararası ilişkiler Merkezi' ne resmi yazıyla öğretim üyesi olarak davet edildi.

*

abd' de teksas Üniversitesi' nde, italya' da Cagliari Üniversitesi' nde öğretim üyeliği yapan, uluslararası saygın ödüllere sahip olan... Şizofreni tedavisinde çığır açarak, geliştirdiği ilaç formülüne patent alan... Milyar dolarlarla ölçülen formülü '' milli kalsın'' diye, yabancı şirketlerin astronomik tekliflerini elinin tersiyle iten, parayı Türkiye kazansın diye, Tübitak' la sözleşme imzalayan... Gülhane Askeri Tıp Akademisi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Profesör Eczacı Albay Tayfun Uzbay... '' Casus'' diye doooğru içeri!

*

Ki, aynı memlekette... ''Teknoloji'' konulu '' beyin fırtınası' nın açılış konuşmasını yapan '' sosyal bilimler'' Profesörü Alparslan Açıkgenç '' islami bisiklet'' üretilebileceğini izah etti.

*

E beş yaşında okula...
Sömestrde umre' ye gönderdiğimiz çocukların karne hediyesi hazır gari.
--spoiler--

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21450324.asp
Bu ülkeyi onun kurduğunu bilmek yeterlidir.
özgür düşünce ortamını ve kul değilde hepimizin bir birey olduğunu bize öğrettiği gün bugünü etkilemiştir. fakat özgür düşünen bireyler olarak biz yıllardır birbirimizi yemekteyiz.