halen gününmüz chplilerinin politikası. halktan kopmuş halk partisinin politikası.

putlaştırdıkları bir insanın istediği neyse o olur kendi kendilerine düşünemezler, yaratıcı olamazlar ve her sözlerinde bu vardır. bu ülke değişemez, atatürk' ün koyduğu kurallar değişemez fakat düşünemzler halk bunu istiyor mu? tabi ki istemiyor fakat onlar halktan kopuk oldukları için bunu da anlamazlar.

bu ülkede onlara göre belirli kalıplar olur diğerleri olmaz. bela mısınız siz be halka biraz kulak verin!
Tayyibin istediği olur istemediği olmaz diyen akpliyle aynı düşünce.
%50 si cahil olan halk bişey isteyemez. çünkü hiç bir şey düşünmüyorlar. atatürkün fikirsel anlamda putlaştırılmasına bende karşıyım. ama her ülkenin günün birinde özünü kaybederse tekrar ilham alacağı bir lideri olması gerekir.bu konuda çok şanslıyız ki bize tüm dünyanın kabul ettiği 100 yılın adamı olarak görülen atatürk nasip olmuş. dincilerin değişmesini kabul edemediği şeyler olduğu gibi atatürkçülerin de var tabi. önemli olan felsefeyi benimsemektir. çıkar derdine düşüp bölünmenin parçası olmamalıyız
times dergisine kapak olmuş bir lideri tanımayan dünya insanları da bu %50 ye dahildir. bu neden böyle küfür yemiş etkisi yapar insanda bunu da anlamam. adamın icraatları ortada hep yapmış hep üretmiş. son 10 yıla bak hep yatmış hep satmış. cehalet konusuna gelince türkiyenin neresine giderseniz gidin kırsalda atatürk sevilmez. sevilmeyebilir de bu gayet doğal. ama neden sevilmediğini sorduğunuzda bir cevap verilemiyorsa orda cehaletten başka bişey yoktur.
Ankara Hukuk Fakültesi

Atatürk Orman Çiftliği

Bursa Merinos Halı Fabrikası

Çocuk Esirgeme Kurumu

Demiryolları ve Limanlar Genel Müdürlüğü

Devlet Hava Yolları

Devlet istatistik Enstitüsü

Elektrik işleri Etüt idaresi

Etibank:

Halkevleri

Eskişehir Uçak Fabrikaları

Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA)

Merkez Bankası

Merkez Hıfzısıha Enstitüsü

Sanayi ve Maadin Bankası

Sümerbank

Türk Dil Kurumu

Türk Kuşu

Türk Tarih Kurumu

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası

Türkiye Şeker Fabrikaları

Uluslararası izmir Fuarı Müdürlüğü

Türkiye iş Bankası

Ziraat Okulları ve Yüksek Ziraat Enstitüsü

tüm bu icraatlara rağmen hala atatürk şöle atatürk böle gibi seviyesiz bir diyaloğa girdiğim için kendime de kızdım ama doğru bildiğimi savunuyorum. çünkü görüyorum. harf hatalarına takılmıyorum. evet böylesine zenginlikler bırakan bir lider sevilmez tabi nesi sevilmiyorsa? siz 10 yılda 80 milyar dolar olan dış borç bugün nasıl 580 milyar oldu onu açıklayın. ama gerek yok tabi nasıl olsa her türlü yardım alınıyor ense kebabı o biçim ey atatürk bir uyansan da 5 yıllığına...
atatürkü hiç bir yerinden anlayamamış insan mantalitesi. yazık. anlamamışsın aslında şöyle böyle diye anlatmak için verilecek emeğe de yazık.
(bkz: atatürk ün istediği ölür istemediği ölmez)