bugün

eski bir türk geleneğidir.
doğru değildir. Amk daha okuduğunu anlamıyorlar.
BUNUN OYUDA GECERLI OLUYOR ISTE! OKUDUGUNU ANLAMIYOR BIRDE SICIYOR!
''OLUM TUTANAGI GUMUS MUHAFAZA ICINDE GOMULMUS'' BUNU ATATURK GUMUS ICINDE GOMULMUS ANLIYOR. SABAHA BIRAKIYORUM, OKSIJEN COK YAKIYOR ICERDE HERALDE.
yazarın götünden uydurduğu iddaa.

adamın attığı linki açtım üşenmeden okudum etem çalışkan denilen hattat söyleşide benimde hocam olan istanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Öğretim Üyesi merhum Prof. Dr. Emin Barın'ın bir deri üzerine yazdığı atatürk'ün ölüm tutanağı toprakta bozulup yok olmasın diye gümüş bir muhafaza içinde gömüldü diyor adam buraya gelip atatürkü toprak kabul etmedi atatürkü gümüşün içine gömmüşler diye başlık açıyor. bir insan geri zekalı olurda bu kadarmı olur ?

(bkz: sınır tanımayan yobazlar)

http://haber.mynet.com/an...m-tutanagi-669130-guncel/
geri zekaliligin da bir cezasi olmasi gerektigini gostermistır. A. K. Salagi.
Doğru olsa bile eksik bir durumdur. Gümüşün, onun gibi büyük ve görkemli bir insan için az olacağını, altından bir mezarın onun için çok daha uygun olduğunu düşündürür. Yaptığı işlerin ve fikirlerinin boyutu düşünüldüğünde, hiçbir şekilde bu zaten mezarına, eş bir değerle yansıtılamaz.
--spoiler--
''Emin Barın hocam bana 'bir daha hiç göremezsin gel beraber' dedi. Aşağıya indik. Atatürk'ün beyaz mermerlerden çevrili mezarını gördüm. Anadolu'nun her yerinden getirilen topraklar buraya serpilmiş. Hocamın elinde de kendi deri üzerine yazdığı ve gümüş muhafaza içindeki Atatürk'ün ölüm tutanağı vardı. Bu tutanak oraya yerleştirildi. Gümüş muhafaza içinde Atatürk'ün kabrine gömülen ölüm tutanağını ben gördüm biliyorum, Emin Barın hocam gördü biliyor, ama belgesi yok. Şimdi toprağın altında. En büyük üzüntüm, bu tutanağın fotoğrafını çekmemek veya çektirmememiz oldu. Emin Barın hocam da daha sonra bunun için üzüntü duydu. Barın, bunun için 'Ah ah' diye dövündü.''

--spoiler--

sadece koyu renkteki bölümleri okusan anlayacaksın da işine gelmiyor değil mi?

yazarın sıçıp hala sıvamaya çalıştığı iddaa.
atatürkün vampir olabileceğini akla getirir.
atatürk için hakarettir. Eşeye bile altın semer vuruyorlar bu devirde. Gerçekten hakarettir.
okuduğunu anlamadığı gibi, mallıkta sınır tanımayan bir iddia ile de mallığını savunuyor amk!

atatürk gümüşün içine gömülmüştür.

niye lan?

--spoiler--
atatürk, toprak kabul etmediği için gümüş bir muhafazayla gömülmüştür.
--spoiler--

vay amısınııııı, kim söyledi amk!

şıh söyledi!
iyice okumadan,anlamadan,araştırmadan yazarsan olacağı bu.Haberin aslı(bkz: Barın ile Anıtkabir'in kitabelerini yazan ressam-hattat Etem Çalışkan, 59 yıl önce deri üzerine yazılan Atatürk'ün ölüm tutanağının gümüş muhafazada Büyük Önder'in kabrine gömüldüğünü bildirdi.)
dinsiz veya Müslüman olmayanları bile toprak kabul ederken Atatürk'ü mü toprak kabul etmeyecektir sorusunu akıllara getiren koskocaman bir zırvadır.