bugün

ingilizler istanbul'da kan dökerken izleyen padişahı değilde ingilizlerden istanbulu dolayısıyla ayasofya'yı geri alan paşanın lanetlenmesi olayıdır.

afedersiniz ama lanetinize sokayım.

editasyon: başlık başıma fatih.
ilginç bir durum. yalnız devamında kutsal suya bandırılmış haç, gümüş kurşunlar ve efsunlar sayesinde lanet geri tepilmiştir.
O işler lanet okumakla olsaydı memlekette sağlam yönetici kalmazdı. Zira, kiliseleri, sinagogları camiye çevirenler de bazı kesimlerce lanetleniyor lakin bir halt olduğu yok.
geçerli olmayan lanettir,islam inancında sadece allah lanetleyebilir.
daha adam istanbulun nasıl geri alındığını boğazların ortalığın malı olduğunu halen geliş geçiş serbest olduğunu bilmiyor vizyon yok ki adamda istanbul'un kurtuluş savaşında 5.inönü muharebesi sonucunda kazanıldığını zannediyor, ingilizler balo ile geldiler balo ile gitdiler habarın ola anam babam.
-kaç defa, yazldı bu konu buralarda

-he de geç durumları yine.
böylelerini görünce diyorum ki ah be mustafa kemal ne gerek vardı neden örgütledin tüm anadoluyu bırak yunan,italyan,fransız,ingiliz olsaydı memleket en azından premier lig izlerdi futbola doyardı yobazlar...
fatih kusura bakmasın da kendisi istanbul'u kurtardı, atatürk türkiye'yi kurtardı...üste bir de çağdaş bir ülke kurdu...

yani fatih'in haddine değil atatürk'ü lanetlemek felan..

padişah'lara tapınan, günümüzde de kendilerine tapacak padişah bulduk diye sevinen götlerin hiç haddine değil..
Yobaz iftiralarından biridir. O zaman adama sorarlar istanbul'u ingiliz elinden alarak ikinci kez fetheden adam yani Mustafa Kemal Atatürk, Hz Muhammed'in "istanbul'u alan komutan ne güzel komutandır" övgüsüne mazhar değil midir? Yoksa Atatürk istanbul'u yeniden feth etmemiş midir? ingilizler birer hayal miydi? Kurtuluş savaşı aslında yok muydu? Araplar isyan etmedi mi? Rumlar isyan etmedi mi? Ermeniler çoluk çocuk demeden Türkleri öldürmedi mi? (arada bir bunları bile inkar ediyorlar yok öyle olmadı diye düşünün artık)

Tabi siz uydurmalarla tarihi ve dini kafanıza göre saptırırsınız. Çünkü hepiniz allahsız köpeklersiniz.
fatih'in bedduası sonucu oluşan durumdur. başlığımı beğenmeyen mod'un şerrine uğradım maalesef.

bahsedilen beddua şudur:

işte bu benim Ayasofya Vakfiyem, dolayısıyla kim bu Ayasofya’yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştirirse, bir maddesini tebdil ederse onu iptal veya tedile koşarsa, fasit veya fasık bir teville veya herhangi bir dalavereyle Ayasofya Camisi’nin vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederlerse, aslını değiştirir, füruuna itiraz eder ve bunları yapanlara yol gösterirlerse ve hatta yardım ederlerse ve kanunsuz olarak onda tasarruf yapmaya kalkarlar, camilikten çıkarırlar ve sahte evrak düzenleyerek, mütevellilik hakkı gibi şeyler ister yahut onu kendi batıl defterlerine kaydederler veya yalandan kendi hesaplarına geçirirlerse ifade ediyorum ki huzurunuzda, en büyük haram işlemiş ve günahları kazanmış olurlar.

Bu sebeple, bu vakfiyeyi kim değiştirirse,

Allah’ın, Peygamber’in, meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün Müslümanların ebediyen laneti onun ve onların üzerine olsun, azapları hafiflemesin onların, haşr gününde yüzlerine bakılmasın.

Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam ederse, günahı onu değiştirene ait olacaktır.

Allah’ın azabı onlaradır. Allah işitendir, bilendir.

Fatih Sultan Mehmed Han - 1 Haziran 1453
(Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde Bulunan
Ayasofya ile ilgili Arapça Vakfiyenin Tercümesi)
-olmayan naletlemedir -yalandır.
(bkz: tayyip in fatih tarafından lanetlenmesi/#17094695)
--spoiler--

--spoiler--
mahşer yeri.
kalabalık...
odunlar gibi cayır cayır yanacağız,

hoppaaaaa.
--spoiler--

-lan hişt heey. aga bi yol ver fatih'le konuşacağım.
+la bi siktir git amk.

-fatiih.. faaatiiih. sana diyom kutlu padişah, bi bakıver.

fatih: ne var la ne istiyon. lan hey, bi müsade et ön saf. adam bişey diyecek.
-sultan, ben bu gün cumaya gittiydim, bak bu devirde hala gidiyoruz, ediyoruz. yapma etme. duacıyız.

fatih:(...)

(?)

--spoiler--

en sevmediğim bir dizinin alakasız yerinden bir spoiler'dı bu da.

kim satmış ki istanbul'u.

kime ait olmuş ki istanbul, satsın. satabilsin.
fethedilir o. fethedebilene o da. satılır mı lan bu. koskoca istanbul.

kim kıyar.
etmeyin.
atatürk ki kıyılarda tecavüz genç kzı kurtarmıştır o genç kız vatandır bu vatan toprağı istanbul da dahildir!!!!