Akp iktidarinda mümkündür. habur'da sinir festivalleri, atatürkcü düsünenlerin ve atatürk sevenler in Silivri'ye tatile gönderilmeleri bu olaylar zincirinin seyrinde tabiki atatürk'e karsi normallesme süreci olarak bu konuda acilim zaten yapilmistir.
Bir nevi bilinçsizlik durumu, Cemaat zehrine maruz kalmanın etkileri.
orospu çocuğu olsam bende sevmezdim diye cevap verilebilecek laf salatası.
"rte'yi sevmiyorum" demekten daha kolaydır. asıl bunu söylemek cesaret ister.
şuursuzdur kısaca.. geçmişini inkar etmek gibi bişeydir!
doğal falan değildir yani
sevilmeyebilir. ama bunu her yerde söylersen sonuçlarına katlanırsın. -acaba sevilmeyebilir dediğim için kemalistler mi eksiledi ki kendileri ifade özgürlüğünden dem vururlar. yoksa sonuçlarına katlanırsın dediğim için atatürk düşmanları mı. ki bunlar da ona buna provakatör derler.-
mantığı olmayan cahil söylemi.
eskiden tehlike arzeden,bugünlerde prim yapan söylemdir.

atatürk insanlardan bir insandı,büyük sevapları yanında ciddi günahları vardı.

sevmek kadar sevmemekte doğaldır.
özgürlükler kapsamında gayet mümkün olan bir olay. ayrıca söyleyenin ne kadar cahil ve gavat olduğunu da gün yüzüne çıkarır.
bazı oruspu çocuklarının oruspu çocukluğu olarak lansettıgi olay.
sevmiyorsan bile bu ülkede yaşıyorsan bir zahmet kendine sakla terbiyesizdir.
diyebilmek nedir amk? Sanki zor bir şeymiş gibi lanse etmeniz saçma. Atatürk' te bir insan sonuçta hatalarıda var doğrularıda. Sanki adam peygamberde Atatürk' ü sevmiyorum diyebilmek adı altında yarak kürek konuşuyorsunuz.
sevmiyorum diyebilmek ne kelime,açık açık söylüyorum bu adamdan nefret ediyorum ulan!!! nefret edenlerinde gözlerinden öpüyorum, bitti.
sevmeyebilir ama saygı duymak zorunda olduğunu unutmaması gereken kişidir.
saygı çerçevesinde sevmeyebilir. ama saygılı olmak zorunda.
normaldir. sevmezsin ama saygı duyarsın mesela. ya da nefret edersin. yüce allah'ı bile herkes sevmezken atatürkün şansı nedir ki?
''sevmiyorsan siktir git'' şeklinde karşılık verilen durumdur. bu faşizmdir. asıl söylenmesi gereken;

''sevmezsen sevme, siktir git''tir.
atatürke saygı duymuyorum demenin bir alt versiyonudur.
söyleyebilme özgürlüğü vardır ve söyleyebilir zira herkes sevecek diye birşey yok. ama böyle birine hiç değilse saygı duyulması gerekir.
Edit:Saygı duyulması gerekiri Atatürk için söyledim.
''kadınlarımızı'' tecavüzden, dedelerimizin infazdan ve katliamdan kurtaranların öncüsü olan kişiyi sevmemektir. piç torunu olmak istemek ne sapkın bir fantezidir amk?
günümüzde seviyorum demekten daha kolaydır. Ayrıca makam mevki de kazandırabilir.
denebilir. özgürlüktür, demokrasidir. Hakaret edip saygısızlık yapmadıkça hiçkimse herhangi bir kişiyi/şeyi sevmek zorunda değildir.
beyin olmayınca ne olacağının göstergesi.
ben atatürkü seviyorum sevmemem için kendimce bi sebeb yok , sevmeseydim eğer bunuda rahat rahat söylemek isterdim sonuçta atatürke karşı hakaret içeren bir şey söylemiyoruz, kimse kimseyide sevmek zorunda değil zaten.
KEMALiSTLERin içinde denyoyu dışarı çıkartır bu söz.

size ana bacı küfrederler. içlerindeki denyoluğu uyandırmayın derim.