bugün

tanım: atatürk ü seviyorum demedi diyen bir müslümanın vatan haini ve/veya yobaz damgası yemesidir.
bırakın sevmemeyi, seviyorum demezseniz bile belli bir kesim tarafından hain, yobaz damgası yemenize sebebiyet verir.
buradaki birçok yazar bu ortamlara girmiştir. atatürk ü seviyorum demek zorundaydık ya da zorunda bırakıldık.
vay bee diyorum içimden eskiden atatürk bile diyemezdik..

ne derdik peki ;
mustafa kemal atatürk, ulu önder , baş komutan demezseniz hain damgası yerdiniz.

yalnız bi noktayı atlamamak gerekir saygı ile sevgiyi birbirinden ayırmak gerekir. saygı duymamak çok farklı bişey , sevmemek çok farklı. neyse konu dağılmadan sözümü bitireyim..
ilk okuldan beri süre gelen atatürk ü sevdirme (zorla) işte bu noktalara getirdi büyük bir kesimi. herkes fark ediyordur atatürk sevgisizliğinin çığ gibi büyüdüğünden . acaba bunu kendi kendinize sordunuzmu bu insanlar neden atamızı sevmiyor hatta ileri bir noktası saygı duymuyor.

zorla güzellik olmaz...
bırakın herkes kendi kararını kendi versin, bırakın herkes içinden gelerek sevsin.

saygılar...
yerinde bir damgadır.
(bkz: abartının dibine vurmak)

durum madem öyle vahim, şimdi olanlar hangi ülkede yaşanıyor? büstler kırılıyor, atatürk'e hakaretler savuruluyor, gençliğe hitabeler, resimler, istiklal marşları çöpten çıkıyor... burası zimbabwe değil türkiye! siz neyin kafasındasınız?
amacınızı biliyoruz, ama bu ülkeyi yedirtmeyiz.
kendi diktatörlüğünü kaybetmek istemeyen, baskıcı kemalist ideolojinin insanları tarafından yapılır.
bir zamanlar yeri kulağı var deyip kolay kolay sevmediğimizi bile diyemezdik. ya hapse atarlar ya da beter edelerdi.
ama şu an ne pahasına olursa olsun bana kimse dedirtemez.
atatürkü sadece sevmiyor aynı zamanda nefret ediyorum dediğim halde net dışında kimsenin bana vuramadığı damga.
saygısızlık edilmediği sürece sorun yoktur. kimse kimseyi sevmek zorunda değil.*
ama şöyle bir tribe girme durumu var "atatürk'e saygısızlık edip" sonra, yok efendim bize atatürk'ü sevmiyoruz diye saygısızlık yapıyorlar.
atatürk'ü sevmeyenlerin hain ve yobaz olmalarından kaynaklanır.
sadece denmesi halinde günümüzde bu damgayı yemek zor. zira bazı siyasetçiler ve insanlar bunu net olarak ifade etmeseler bile politikalarıyla ve söylemleriyle bunu belli ediyorlar ancak hain ilan edilmiyorlar. kimse kimseyi sevmek zorunda değil. kimse müslüman olmak veya hristiyan olmak, ateist olmak veya herhangi bir dine inanmak zorunda da değil. ancak sevmiyorum deyip hakaret eden kişiler bunlardan farklı bir sınıfa giriyor. atatürk'ü sevmediği için atatürk'e hakaret eden, ateist'i sevmediği için ateistlere hakaret eden, müslümanları sevmediği için müslümanlara hakaret eden insanlar hain de değil öküz sınıfına giriyor. hain derseniz bu adamları hıyanet yapacak kadar akıllı görüyorsunuz demektir. bu adamlar kendi görüşüne saygı bekleyip karşıt görüşe hakaret eden tiplerdir. ateistin müslüman olacağı varsa bile bu adamlar onları daha çok dinden soğuturlar. atatürkçü olacağı varsa bile daha çok şeriatçi veya komünist yaparlar. tehlikelidir inançlara ve kişilere hakaret eden insanlar. sadece düşüncelerini söyleyen insanlarla ayırt etmek lazım bunları.
bence Atatürk'ü sevmiyorum derken bir durmalı insan. Sevmiyorsundur çünkü işine gelmiyordur yaptıkları, sevmiyorsundur çünkü baktın ki para geliyo cebine böyle diyince, sevmiyorsundur çünkü satılmak senin için alışılagelmiş bir şeydir satmak kadar, sevmiyorsundur çünkü anlamamışsındır yapmaya çalıştıklarını anlamak istememişde olabilirsin tabi benim bildiğim dikte edileni önce anlamaya çalışmalı insan maden düşmanım diyorsun nefretden bahsediyorsun düşmanını tanıman lazım önce. Anlaman lazım. Bence dikte edilmek falan bahane. Nasıl ki öğretmen sürekli ödev yap der yapmak istemez tembel olan. Seninki kaçmaktır, tembellikdir ya da kusura bakma ama değersizliktir. Neyi önemsiyorsun diye sormak istiyorum? Ne önemli senin için? Değerlerin var mı? Vicdan, borç duyguları sevgi en basiti vatan sevgisi üzülür müsün sehit düşünce ya da çok uzak bir şehir den trafik kazası falan duyunca? Değerler insanın hazinesidir arkadaşlar. Yaşadığım toprağı bilirim. Nasıl yaşanılır hale geldiğini de. Saygısızlık olmadığı sürece sevmemek de sorun yokmuş dediniz. O zaman sen yarın öbür gün bu vatanı da sevmezsin bu toprağa da sahip çıkmassın arkadaş.
başka bir açıklaması olmadığındandır. çünkü atatürk'ü sevmemek için ya cahil olmak ya da hain olmak gerekmektedir.
ama dine inanmadığını söyleyen hapse girsin, sürünsün ölsün değil mi?
hadi len insan rolü yapmayın bana. adam muamelesi görmek isteyen ilk önce adam olur.

elbet yanlış atatürk'ü sevmiyorum diyene vatan haini damgası yapıştırmak. ama bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı neden atatürk'ü sevmez oturup tartışılır ve bu ülkeyi ne kadar sevdiği ortaya çıkarılır.
sevmiyorum bu ataputu yahu. isteyen istediği damgayı vursun. bu adamı seveceğime uçurumdan aşağı atlarım ben daha iyi. istiklal mahkemelerini, diktatörlüklerini biliyoruz. ataput benim dinimden, araplardan nefret ediyorsa bende ondan nefret ediyorum ve aynı kafada olanlardan.
atatürkü sevmiyorum demek, onun görüşlerini, bu ülke için yaptıklarını, fikirlerini önemsemiyorum demektir. başlık kolay okunuyor ama ülkesi için böyle fedakarlıklar yapmış bir insanı sevmemek inkar etmek, namertliktir.. yediğin kaba sıçmaktır. kesinlikle vatan hainliğidir.
tatlı su dincisinin feryadıdır. aman onları pamuklara sarın, çok acı çektiler.
ilkokulda sınıfa müfettiş geldi şöyle sordu hanginiz atatürkü daha çok seviyorsunuz, herkes parmak kaldırdı bir arkadaş yavaş kaldırdı diye atatürkü sevmeme damgasıyla tokat yemişti işte biri böyle atatürk sevgisinden bahsedince aklıma bu gelir saygılarımla.

edit: tokatçı zihniyet eksileyebilirsin ama saklanamazsın.
(bkz: atatürk ü sevmiyorum)
aslında önemsizdir. bunu yazacağım tutamıyorum kendimi; lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye. lafı eden adam olsa belki lafı dikkate de alabiliriz. ama ülkeyi sadece kendi kafası tepedeyken seven orrrrospu çocuğu bir zihniyet bana hain dese ne, demese ne?

gidin zırlayın.
atatürk'ü kimse sevmek zorunda değildir evet ama gram aklı olan insan bir düşünür, bu adamın bu ülke bu vatan için yaptıkları neydi diye. ikiyüzlü soysuzların zoruna gider ama bu. neden? çünkü işlerine gelmez, işleri güçleri bok atmaktır.

(#14786644)

ayrıca bu cümleyi kuran hain olduğu iddia edilen kişi kendini allah ilan etmiştir. namaz kılmayanı müslüman saymamaktadır. kendini insan ilan etmesi dileğiyle..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar