bugün

1923 türkiye'sinden beri yürütülen kampanya. yazılı ve yazısız bir çok yasa ile koruma altına alarak bu politika başarıyla uygulandı yıllarca. karşı çıkanlar asıldı, sesi çok çıkanlar susturuldu. cumhuriyet tarihinin ilk yıllarında çıkan kitaplara bakarsak bunun etkilerini daha rahat görebiliyoruz.

küçük küçük çocuklara öğretilen yalan tarih ve sonunda istenilen günümüz politikacısı...
görsel

ek: yok sevgiden ötürüymüş de bilmem neymiş de. bir hadisle cevap vermek istiyorum bu konuya: "ahirette insan sevdiğiyle beraberdir."
olmayan politika.

her ülke büyük devlet adamlarına ve kucularının emeğine saygı duyar. duymalıdır. bu ne ilktir ne de son.

atatürk'ün sevilmesini dini reflekslerle birleştirerek engellemeye çalışmak ise tam bir idiot eylemi.
insanlar dininde özgürdür istediğini, ilahlaştırabilir.

ister otu-ister kabuğu.
laik görüşte olmayan kişilere göre olan politika. ama gerçekte olmayan politika.

bakın dinci, şakirt hede hödö demiyorum. laik görüşte olmayan kişiler. bunlara batıyor abi atatürk. atatürk sevgisini ilahlaştırma olarak görüyor. ülkenin kurucusu olm bu, kurucusu! ilk başbakanı, ilk başöğretmeni, devrimcisi vs vs...

saygı zaten gösterilmesi lazım da, sevgiye de ilahlaştırıyorsunuz diyorsunuz ya ona da ben tav oluyorum. yok abicim öyle bi şey. inanma sen.
tayyip erdoğana adeta bizim için bir peygamber gibidir diyenlerin olduğu bir ülkede allahsız(!) kafir(!) ilan ettiğiniz atatürkçüler atatürkü ilah(!) yapmış çok mu yani.

ve evet bir müslümanın allahtan başka ilah edinmesi ve bir şahsı; üstelik islam dünyasının amına koyup amerikan askerleri için duacıyız demiş ve apoya sayın şehitlere kelle demiş bir adamı peygamber ilan etmiş olması şirk koşmaktır. bu insanı cehenneme götürür. (gerçekten inanıyorsanız tabi)

(bkz: erdoğan bizim için adeta peygamber gibidir)

allaha şirk koşanlar cehennemde ebedi kalıcıdırlar. ( kur'an-ı kerim )
osmanlıyı yıkan ve vatanı kurtardık diye tarıh kıtaplarına ve kucuk zıhınlere belletılen düşünce. vatanı osmanlı kurtardı bu vatanın evlatları kurtardı. Büyüksün paşam(!) siz olmasaydınız napardık acaba.
fatihleri-alparslanları- kanunileri putlaştırmak gibidir efendim.
bütün ilahlaştırma politikaları gibi dinsiz işidir. çok takılmamak gerekir zira allah çarpar.
atatürk osmanlı vatanını da kurtarmak için çalıştır bu grülebilir ancak, kimileri bilmiyor.

daha akılları ermedi.
meyvelerini vermiş politikadır ama istendiği gibi hem içi hem dışı dolu meyveler vermemiştir. bu olsa eyvallah ama politikayı savunan adam kalkmış atatürk ilk başbakandır diyor. teoride atatürkçü ama pratikte bomboş beyinler. yalnız şöyle de bişey var atatürkü ilahlaştıran atatükçü düşünce değil atatürkçücü düşünce işte içi boş dışı şatafatlı meyveler de bunlar.
özellikle atatürk'ü sevmeyen yobaz şakirtler tarafından uygulanan politikadır. atatürk'ü kendileri ilahlaştırıp, atatürkçüler ilahlaştırıyormuş gibi göstererek atatürkçüleri dinsiz ve ateist ilan etme çabası içindedirler. ama bunu kim yer? merak konusudur tabii...
saçma sapan kemalist politikasıdır. he amk he deyip, kendi haline bırakmanız yeterlidir.
saçma sapan olmayan kemalist politasıdır he amk deyip geçilmeyen.
kamer genç "bizim kabemiz anıtkabirdir" demiş..

valla mantıklı..hem dünyanın parasını elin bedevisine kaptırmamış oluruz..hem yakın..
devam etmesi gereken politikadır.

hatta o bir milyar müslüman anıtkabire gelebilir.

boş yere siyah taşa para vermeye gerek yoktur derim.
burda her yan siyah taş.
kurduğu cumhuriyeti içine sindiremeyen (bkz: okuyom ben yaa) kitlelerinin yeni sloganı. izmir suikastinden sonra ülkede heykellerini yaptırmaya başladı Atatürk. Neden acaba? kendini ilahlaştırmak istese "naciz vücudunun toprak olacağını, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağını" söyler miydi acaba ?
kurdugu cumhuriyet'in her turlunimetinden dibine kadar yararlanip hala sikayet eden zihniyettir.

ulan sizin gibi adamlar cumhuriyeti, modern hayat tarzini habire elestirirsiniz ama yurtdisina cikmaniz gerektigi zamanda, almanya, ingiltere ve amerika'dan baska yerede gitmezsiniz ! kaciniz gitti lan iran'a , arabistana yerlesti ?