bugün

siyaset meydanında çıkan bir kürt çocuğunun ağzından çıkan laf. bir terörist ile bir cumhuriyet kurucusu aynı kefeye kondu bu ülkede.

http://www.taraf.com.tr/makale/7265.htm
allah sizin için neyse şeytan da bizim için odur. şimdi oldu mu bu söz? tabiki olmadı. hee sakın atatük'ü tanrı yaptım falan da sanmayın.
bu kadar şaşırılmaması gereken söz. ne bekliyordunuz ki?
aslında asıl uzulunesı mevzu hakkaten bunları soleyen bı cocuktu,yanı bunlar anasının babasının laflarıydı aslında ve o cocuk bunu dogru oldugu ıcın soyluyo gıbıydı... nasıl olur bılemem yada nasıl olacaktır acılım mı sacılım mı sokulum mu ama bunlar konusuldu tvlerde benim ca'nım ülkemde... yazık..
toplumun bölündüğünün açıkça ifadesidir. o yaşta bu ifadeleri kullanan bir çocuğun geleceği bellidir. dayıları gibi babası gibi dağa çıkacaktır. artık bunları kalem değil silah egitir, adam eder.
aradaki farkı göremeyecek kadar kör olmuş bir milletin sözüdür.

- atatürk, senin de ırkını kurtarırken sadece düşman öldürdü. esir aldığı savunmasız düşman askerini misafir gibi ağırladı.

- apo denen şerefsiz, atatürk'ün kurduğu bu ülkenin sınırlarına tecavüz için, silahı olmayan sivilleri de geç, bebekleri bile öldürdü. ayrıca öldürdükleri bebeklerin geneli kürt nüfusunun dolu olduğu köylerdi.

bu bile yeter. sadece bu fark bile yeter. sen de o köyde olabilirdin, senin atatürk yerine koyduğun öcalan, senin de beynine kurşun sıkabilirdi. gerçi beynin olmadığına göre sorun yok genç insan.. mermi boşa giderdi.

(bkz: yazık)
(bkz: lanskrit)
pkk'nın köpekleri dtp nin yardımıyla programa katılmış kim bilir ne vaatlerle kandırılmış ve yakında dağa çıkıp mehmetçikten kurşun yiyecek zavvalı bir kürt gencidir.
yoz bir söylemden ibarettir. bir cocugun agzından cıkmıstır, söyleyen kişinin beyni büyüklüğü oranla ciddiye alınmalıdır.
(bkz: iç iç kudur)
çok da mantıksız bir söylem değildir. nazi yanlısı insanların ''atatürk sizin için neyse hitler de bizim için o'dur'' görüşünü savunması kadar doğaldır. bu söylem değerlendirilirken abdullah öcalan'ın kimliği, yaptığı işler, katliamları, masum insanların canına kıyması vs... bunların hiç de önemi yoktur. eğer ki pkk belli bir insan topluluğunun haklarını savunuyorsa -ki ne kadar ve nasıl savunduğu tartışılır- bu oluşumun liderinin mustafa kemal'le bir tutulması da gayet doğaldır.
her halkın/ulusun putlaştırdığı liderleri vardır. apo da bunlardan biridir, ve tabii ki mustafa kemal atatürk de...
üstüne ba$lık açıp altına yorum yazmak o kadar gereksizdir ki zaten her$eyi kabullenmi$lerdir bu söylemleriyle.
(bkz: öcalan sizin için neyse ajdar anık benim için odur)
bunu diyen herşeyden önce diyebilen(!) insan evladı iki gün sonra öcalan atatürkten üstündür deme küstahlığını da gösterecektir. sakin ol sözlük ahalisi bunlar başımıza gelecek şeyler.
(bkz: genelevdeki karı neyse senin ananda bacında odur)
yeni nesil beyinsiz kendini bilmez bir varlığın kurduğu cümle. neler aşılandığını, o küçücük beyinsiz kafasına nelerin sokulduğunu apaçık ortadaya koyan söz dizimi. ülkede barış için bu ve bunun gibilerin, bunları bu şekilde zehirleyenlerin bu ülkeden defolup gitmesinin farz olduğunun göstergesidir.
Herkesin düşüncesi farklı. Benim için de sokakta gördüğüm bir köpek ne ise Öcalan onun yola bıraktığı bir dışkı.
apoyu kenya da aslanlara atıp gelmek yerine paketleyip getirenlerin vebalidir bu. adamı içeri atar, günde 5 kere beyanat vermesine mani olmazsan, o adam atatürkte olur, gandi de olur. yarın öbürgün, nenson mandela bile olur, nobel bile alır, verirler yani. sevimli devlet bahçeli ve rahmetli bülent ecevit tir bu durumun mesulleri.
tam hatırlamıyorum ama ya ikokul 2 yada 3. sınıftaydım. hakkari den sınıfımıza nakil olan bir arkadaşımız vardı. hayat bilgisi derslerinde hep önce günün haberlerini değerlendirirdik. o zaman da tam olayı hatırlamıyorum fakat bir saldırı olmuştu. hepimiz büyüklerimizden duyma lanetlemelerle sınıfı çınlatıyorduk, o hariç. oda pe ke ke demişti, "pekeke bizlerin hakkını savunuyor dedi". hepimiz donmuştuk, hiç duymadığımız bir laftı bu, bir söz öbeği.kulakları çınlasın ilkokul öğretmenimiz sevim hanım(soyadını hatırlayamıyorum bir türlü) ona aynen şöyle demişti;

-yusufcuğum sizin bir eviniz var değil mi?
-var öğretmenim.
-kaç odası var yusuf, büyük mü?
-büyük öğretmenim. 3 odası var.
-kaç kardeşsiniz peki yusuf? kardeşlerinle nasl paylaşılıyor odalarınız?
- 6 öğretmenim. kızlar bir odada biz erkekler bir odada kalıyoruz.
- bak şimdi yusuf, kızların odasını aynı binada oturan üst komşunuz gelse, orda yaşasa, siz onlara önce baksanız, onlarla beraber temizlik filan yapsanız. sonra onlar sizin evinizi kırsa, kızları dövse, babanı öldürse, onlara karşı ne hissedersin?
-olur mu öyle şey öğretmenim, olur mu yok olmaz. (heyecanlanmıştı)
-bak işte pkk bunu yapıyor yusufcum, şimdi biraz daha düşün bakalım.

kulakları çınlasın sevim hocamın, ne zaman birileri "hak savunmak" dese pkk için bunu hatırlarım. o çocuğa da keşke böyle bir örnek verilseydi, keşke bir yerlerde birşeyler açıklansaydı. belki fikri değişirdi, kim bilir..

(bkz: ey şehitler vatan size minnettar)
(bkz: orospu çocuğu)
saygılı olunması gereken bir durum. düşünce özgürlüğü denen bir şey var kimse de sesini çıkaramaz. ha ben savunduğum için söylemiyorum, tabi ki bize göre yanlış ama o ve onun gibi düşününler için doğru. biz de onlara tam tersini söylediğimizde onlarda bize aynı şekilde karşılık vereceklerdir. yanlış mıyım? düşünceler objektif olduklarına göre subjektif olarak doğru veya yanlış demek yanlış olur. tartışılması da gereksizdir.
"neden" diye sorulması gereken söylem.
biz miyiz bunun suçlusu, yoksa o çocuk mu?
kendine başka ata aramak orospu çocukluğu mudur yoksa devletimin, kurucusunun yaptıklarını anlatamaması, sevdirememesi midir?
atatürk bu çocuğa neyi vermemiştir de bu çocuk abdullah öcalan'dan atatürk'ün veremediğini beklemektedir?
bu çocuğa küfredip işin içinden sıyrılmak mı önemlidir yoksa bu çocuk neden böyle diyor bunu anlamak mı?
daha doğrusu anlamak mı istiyorsunuz taşlamak mı?
keşke taşlamadan önce bu çocuğun başka "ata" seçmesine neden olan sorunları ortadan kaldırmayı denesek.
Cahil bir yetiştirici ile yetişmiş Ata ve Türk kelimelerinin anlamını bilmeyen yeni yetmenin kurdugu anlamsız kelimeler bütünü. Esas olan şudur ki; 'Öc/alan neyin öcünü alıyorsun öcalan?' diye soruldugunda Atatürk kelimesinin şerefi anlaşılacaktır.
öcalan benim için tuvalete bıraktıgım hatıranın dumanıdır ancak..
ailesi tarafından beyni yıkanan çocuğun saçmalayıp, sıçarken ağzından çıkan boş kelimeler. işte insan ancak atatürk'le bir öküzü * karşılaştırabilecek kadar aptal olabilir.