bugün

trafik sorunuyla sürekli gündeme gelen stad.
sütunlarından birinde "buraya stat yapanın aq" yazan stadyumdur.
kasımpaşa küme düştükten sonra bir müşterisini daha kaybedecek olan stadyum.
şayet birgün olurda olimpiyat oyunlarını türkiye"ye veririlerse olimpiyatların yapılacağı stattır.
futbol oynanmaması için yapılan stad.
boş yatırım, taşeron şirketleri zengin etme çabası.
stad işliyor görünsün diye, maç oynatılarak, oraya sevk edilen personel, stadın işlemesi için çalıştırılan makineler vs. ile zarar ettirilen stad.
her zaman diğerlerinden daha büyük "Oyun Alanı Ölçüsü" olduğu için hızlı oyuncuların daha iyi oynadığı halka söylenerek kandırılan, diğer statlar gibi standrat 68x105 oyun alanı ölçüsüne sahip, 82.000 kapasite ile türkiye'nin en büyük stadı.

http://www.tff.org/Defaul...pageID=394&stadID=110
trafik sorunu yetmezmiş gibi bir de sahaya çok uzak olan staddır. kale arkasına bilet aldıysanız karşı kaleyi göremeyeceğiniz için yanınıza ya radyo ya da dürbün almanız gerekecek.
bu gidişle artık piknik alanı olarak hizmete açılacak olan yer.
ülkemizin yaptığı muhteşem derecede başarılı yatırım yanlışlarına bir örnektir kendisi.
fikrimce olimpiyatları goremeyecek olan olimpiyat stadıdır.
seninle ilk karşılaştığımızda "lan paraya yazık" demiştim hatırlarsan. hatta tasarım hatasısın/konumun kötü/tribün tasarımın berbat/sahaya o kadar uzak olunur mu be? demiştim abartıp. dünyada teksin ancak bu kadar kötü bir stadı biz yaparız demiştim. şimdi özür diliyorum senden olimpik güzel meğer bir kardeşin varmış senden kötü çok uzaklarda olsa bile.

(bkz: luzhniki stadi)

olimpik olmasın stadlar. sadece futbol için tasarlansın.
State de France ın mimarı tarafından çizimleri yapılıp,yurdumun mühendisleri tarafından dağ başına buram buram rüzgar alması için dikilmiş güzel stad.
http://sabah.com.tr/uluc.html 11.08.2008 tarihli yazısından alıntıdır:

" Olimpiyat Stadı diye hiçbir işe yaramaz bir leş Türk vergi vereninin sırtına yüklendi.
Pekin'i izleyenler Kuş Kafesine bakıp "Bu olimpiyat stadıysa bizimki ne" dediler.
Bu statta futbol oynanmaz. Bu statta atletizm yapılmaz.. Öyle bir rüzgâr var ki, yapılan rüzgâr panoları dayanmadı yıkıldı. Şimdi kalecilerin degajında topun rüzgârla santradan geri dönüp kaleciye geri gelişi görüntüleri dünyayı güldürüyor.
Yapıldığından beri bakımı için her ay milyonlar harcanan bu leşin geliri yok..
Böyle bir stat şekli dünyada kalmadığı için, gelecekte de olmayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi kararıyla yıkılmalı ve bu leş için bu milletin daha fazla para ödemesi önlenmeli.
ingiltere, geçmişte Olimpiyatlar için yaptığı 100 bin kişilik White City Stadı'nı, çağdışı kaldığı için yıktı. Dünya futbolunun Mekkesi Wembley ayni gerekçeyle yıkıldı.
Daha yapılırken çağdışı olan bizimki geçen seneler içinde tam fiyaskoya dönüştüğü halde vergilerimizi çalmaya devam ediyor. Stadın devamı için yığınla insan maaş alıyor. Bakım, boya, su, elektrik paraları gibi yıllık yan harcamaları da ekleyin. Kambur büyük. Israrın anlamı yok.
işe yaramaz stat olimpizmin mezar taşı gibi boş ve sessiz dururken, özellikle olimpik sporlar için çok önemli, çok işe yarayacak, kentin göbeğinde olduğu için de rahatça kullanılacak Ataköy'deki çok işlevli dev spor salonu, kaba inşaatı bittiği halde tamamlanmadı. Olimpik yüzme havuzu ve atlama tesisleri işe yarar hale getirilmedi. Çünkü komitede bir spor olgusu yoktu ki, planı, programı, öncelikleri olsun. Adı Olimpiyat olan komitenin olimpizmden haberi yoktu.
Şimdi Togay Bayatlı, saldırmayı, küfür etmeyi, "Kanıtla" diye boş bağırmayı bıraksın. Tüm hesaplar elinde..
2000 yılından beri Milli Olimpiyat Komitesi'nin hesaplarını ve yaptığı işlerin listesini açıklasın. istediğim yanıt o..
Görelim bakalım, kaç para almışlar, karşılığında kaç paralık hangi işleri yapmışlar?.
Görelim bakalım, bu istanbul hayali ortaya atıldığından bu yana komite şefleri nerelere gitmişler. Harcırah bütçesi nedir?.
Görelim bakalım Olimpiyat Stadı'nın açıldığı günden bugüne giderleri nedir, gelirleri nedir?. Aradaki farkı kim ödüyor?. O çağdışı leşin inşaat fiyatını da sormuyorum üstelik..
Pekin'i izleyen Spor Bakanı'na soruyorum şimdi.
"Bu statta Olimpiyat yapılır mı?."
Cevabı biliyorum aslında..
O zaman yeniden soruyorum.
"Bu kamburu Türk halkı daha ne kadar sırtında taşıyacak?. Mecbur muyuz?. Togay Bayatlı işadamı. Kendisine yaşatması kaydıyla hediye edin, bakalım kabul edecek mi?."
White City Stadı uzun sure köpek yarışlarıyla masraflarını karşılamıştı. En azından böyle bir şey düşünür müsünüz, vergi veren halkı kurtarmak için, Sayın Bakan?. "
dünya üzerinde olimpiyat oyunlarını almadan, olimpiyat stadı yapan tek ülke türkiye'nin stadıdır. herhalde "biz yapalım nasıl olsa olimpiyatları verirler" diye düşünülmüştür.
2003-2004 sezonunda galatasaray'ın iç saha maçlarına ev sahipliği yapmakla kalmamış galatasaray'ın ligde 6. olmasına sebep olmuş ve taraftara rezillik yaşatmış stat.
mehmet demirkolun ifadesiyle

(bkz: sofya olimpiyat stadi)
eski şirketimin turnike sistemlerini yaptığı ve benimde tek personel olmam neticesi ile 2 senemi geçirdiğim, stad yönetimi tarafından da çok sevildiğim için maçlarda adıma görevli kartı çıkarılmayan, bu nedenle polisi olsun özel güvenliği olsun sürekli kavga dövüş iş yapmaya çalıştığım, üzerimde bulunan deneme biletleri sayesinde karaborsacı muamelesi bile gördüğüm 80m2 lik skorboarda sahip yurdumunun olimpik stadyumu.
belkide tribünleri ile saha arasındaki uzaklık başka hiçbir stadda yoktur. dağ başına kurulmuş bir stad aşırı rügar alıyor ve ulaşım sorunu hat safhada.
çok sıkıcı bir deplasman,çok rüzgar alır,tribünler sahaya çok uzaktır,akustiği mimarlarının üstün yeteneğinden ! dolayı sıfırdır,ulaşım zordur..bu liste uzar gider,yazık olmuştur harcanan paralara.
bestesi de vardır;

dağ başına stad kurmuş,
kışın götleri dondurur,
güneş doğsa da hiç ısıtmaz,
oraya gitmeyin arkadaşlar..

lalalala
yapılmasının hiç bir yararı olmayan stad...
(bkz: atatürk olimpiyat stadı)
madonna'nın rüzgardan uçarak uzaklaşacağını düşündüğüm konsere ev shipliği yapacak stadyumumsu.