(bkz: çok yalnızım be atam)
hoşgeldin paşam.
"hiç gitme olur mu" şeklinde örneklenebilecek cümleler.
ant verdim yemeğe kal atam.
yılların hesabını ben değil biz veremeyiz
senin kurduğun cumhuriyeti ya$atanlar biz değil köreltenler biziz
lafla peynir gemisi yürümüyor atam bizim gemimiz karaya oturmu$ seni bekliyor senin gibi bir kaptanın senin gibi bir atanın tekrar izini sürüyor.
ah atam seni böyle bir ülke'de agirlamak istemezdik aslinda senin istedigin gibi olmasini isterdik atam, affet! diyebilecek cümleler arasinda.
(bkz: ey ruh geldiysen üç defa)
"* pasam! bulduk. yanliz cankaya dahil cok stratejik noktalara adamlarini yerlestirmis. emirlerinizi bekliyorum pasam!"

seklindedir.
tam da sizden bahsediyorduk.
"otu azaltmam lazım." denebilir mesela. zira, ot zararlı bir şeydir. eğer ot kullanılmıyorsa da kronik gerizekalı olduğunuzu söyleyebilirsiniz mesela. öyle şeyler düşünüyorum ki, tam bir gerizekalıyım ben falan gibi.

bi de "allah belanı versin" diyorum ben sana son olarak. *
- paşam bi kadeh daha alır mısınız? derdim büyük ihtimalle o da;
+ bi kadeh yetmez, şişeyi getir çocuk. o zamanki şartlar altında bir kadeh yetiyordu belki efkarımı almaya ama mevcut durumda bir şişe dahi yetmeyebilir, derdi heralde. *
edit: akıllı akıllı konuşan mollaları görünce kesin kalırdı. "daha yapacak çok işim varmış" diyerek hem de.
hiç utanmadan ve de çekinmeden aynen şöyle derdim:

-kızma onlara paşam bugüne kadar ki bütün başbakanlar izmir iktisat kongresinde ne buyurduysan aynen onu yapıyorlar.
gelmemesi için dua etsek iyi olur. çünkü onun savaştığı,mücadele ettiği laik,demokrat bir TÜRKiYE'ydi. şimdiyse 3 yaşındaki kızlara türban taktırılan bir ülke haline geldik.
bunun hesabını sorsa bize ne cevap vericez.
koca bi hiç!
kendi evindeymiş gibi rahat ol atam.
(bkz: atatürk ün ağzıyla konuşmak)
Atam, hala ısrarcı mıyız Güneş Dil Teorisi ile Türk Tarih Tezi'nde?
aşmısın paşam.
- odanizi hazirladim pasam. leblebiyle, raki da basucundaki sehpaya koydum. gece su icmek isterseniz diye surahi biraktim.
- sagol cocuk.
- isterseniz ben de size katilabilirim. *
- istemez.
çay kahve?***
bandırma vapuru bizi bekliyor paşam ne zaman çıkalım?
ee anlatın paşam orada neler oluyor?
paşam siz rahatsız olmayın ben iki dakika sözlüğe girip size neler diyebilirim ona bakıp hemen geliyorum.
(bkz: bir gece ansızın gelebilirim)
hoş geldin paşam gelmesinede ne varki sizin adınızı kullanarak sizin gibi görünen o kadar sahtekar türediki sormayın tıpkı müslüman gibi görünüp Hazreti Ömer'i camide secde anında sırtından bıçaklayan ateşperes gibi bunlarda atatük'cü gibi görünüp sırtımızdan bıcaklıyorlar paşam sizin anlayacağınız allah sonumuzu hayreyleye.
(bkz: euzübillahimineşşeytanirracim)

vefat edeli 72 sene olmuş biri bana misafir gelse ben böyle derdim, koltuğun arkasına bile saklanırdım hatta...