bugün

Ne helali haramı beyler bayanlar sizin kafanız mı güzel?
"Göklerden indiği zannedilen kitapların (Kur'an, Tevrat, Zebur ve incil) Dolmalarıyla )Palavra anlamında) Hareket edecek değiliz" diyen, "Biz ilhamımızı gökten ve gaipten almıyoruz" diye Peygamberlere cebrail vasıtasıyla gelen vahiylerle dalga geçen bir şahıs, Ne haramı helali bilecek dostum ; Harbiden Kafanız mı güzel masus mu yapıyorsunuz?..
"iftira etmek çok böyük günah amaa!" lakırdılarına hiç girmeyin, Youtube'ye bakın bi zahmet, Orjinal meclis kayıtlarındaki son meclis konuşmasını dinleyin.
Adam hür iradesiyle aslanlar gibi ateist olduğunu ilan edip belgeliyor, Bizim ulucular da "Halamın byıkları olsa acaba dayım olur muydu" muhabbeti yapıyor.
siz gercekten ataturk un butun kadinlari kendine helal sayan, kendine inanmayanlarin olumunu emreden bir arap in yazdigi kitaba inanabilecegine ihtimal veriyorsunuz?
Tek haram şeyin alkol kullanmak, zina, domuz eti yemek vb. olduğunu düşünen kişilerin sorguladığı saçma soru.
herkes kendi amelinden sorumludur, herkes kendine baksın.

“Herkesin kazandığı iyilik kendi yararına, kazandığı kötülükse kendi zararınadır.” (Bakara Suresi, 286. Ayet)

“Kıyamet günü huzura toplanıldığında, hiç kimseye en ufak bir haksızlık edilmez ve yaptığınızın karşılığından başkasını da görmezsiniz.” (Yasin Suresi, 54. Ayet)

“O gün her kişiye yaptığının karşılığı ödenir. O gün haksızlık yoktur.” (Bağışlayan Suresi, 17. Ayet)

“Kim kötülük işlerse kendisine ancak onun kadar bir ceza verilir.” (Bağışlayan Suresi, 40. Ayet)

“insan başkasının değil, sadece kendi çabasının karşılığını görecektir.” (Necm Suresi, 39. Ayet)

“Her insanın geleceği kendi kazandıklarına bağlıdır.” (Müddesir Suresi, 38. Ayet)

“Onların hesabından sen sorumlu değilsin. Senin hesabından da onlar sorumlu değil.” (Enam Suresi, 52. Ayet)

“Herkes kendi yaptığından yarar görür ve kimse kimsenin yükünü çekmez.” (Enam Suresi, 164. Ayet)
Sayın "Yedi tepe" yazar arkadaş, Evet herkesin günah ya da sevap icraati kendini balar eyvallah da, Kitleleri peşinden sürükleyen hatta bir milletin kaderi çizilirken baş rol oynayan, Bihassa devlet başkanlıı yapan ve görüşlerini vatandaşlarına dikta eden bir kişi söz konusuysa; Vaziyet o kadar masum ve basit kalmaz kalamaz.
Dönemin oluşturulan konjonktürüne, Milli eğitim kurumları başta olmak üzere baştan ayağa devletin tüm kurumlarında "Laik devlet" bahanesiyle ateist bir perspektif hakim kılınmaya çalışılıyorsa, Bu işe "Herkesin yaptığı kendini bağlar ayol" deyip de geçiştirme lüksümüz yoktur; Tabi inanıp iman edenler için konuşuyorum.
işi olan insanlar işlerini konuşur, işlerini planlar. işsizler, geçmişin keşkelerinde gezinir durur. Varsayalım atatürk biliyordu, egitim sistemi falan da hatalıydı. Ee kurun bugün adam gibi bir sistem. En son üniversite sınavında baraj kaldırıldı. işsizlik artacak, geçmişin sokaklarında bos bos daha cok gezecek bu ülke. 200 sene daha konuşun ayni konulari.
Ramazan'da atv'de oruçla ilgili soru soranlar bilmiyor mu ne bozar ne bozmaz?
Atam dinsizdi ileriyi görebilen biriydi,şu günleri görmüş olsa ,tükürürdü yüzümüze,araplaşmaya yozlaşmaya devam sayın cumhuriyet adlı şeriat sahipleri...
Osmanlı toplumunda yaşayan, bir dönem geleneksel eğitim alan, hatta modern eğitimde dahi dini itikadi dersler gören Mustafa Kemal Atatürk'ün içkinin haram olduğunu bildiğini keşfetmiş arkadaş
(bkz: yobaz ve zeka)
Herhalde biliyordur bence.
Bilmiyormuş, biri de çıkıp dememiş bu haram diye, o da bilememiş.