bugün

atatürk e laf etmenin bir bok olduğu sanılıyor edince de egolar tatmin ediliyor. laf edenlerin çoğu izmir e de laf eder. çoğunluğu şakirttir.
dışarıda atıp tutamadıklarını burada sallayıp içlerini rahatlatırlar. ancak bu kadarını yapabilirler. *
Demekki zamanında birilerine kötü koymuş , Ulu önderimiz M.K.Atatürk'ü saygıyla anıyoruz.
Atatürk hala okullarda yeterince öğretilip benimsetilmediğinden bu kadar uğraşılıyor. Okulda ezberci sistemle Atatürk'ün yaptıklarını çocuklara ezberletirsen, yobazın Atatürk düşmanının gelip o ezberi bozması zor olmaz. okullarda atatürk sevgisi benimsetilmeli.
çok basit ibneliğine. Atamıza laf atınca fethoş kutsuyor şakirtlerini.
çünkü bu ülkede amcık kafalı çok.
uğraşılan atatürk değildir atatürk üzerinden onu kullanarak insanları aşağılayan hor gören dışlayan zihniyettir.
Birilerine çok batmaya başladı yaptığı inkilaplar.verilen özgürlük kişiye fazla geldiğinden heralde saltanat istiyorlar.
insan oğlu yarak gibidir okşarsan kalkar seni öpmeye kalkar. ondan bunlara bu kadar özgürlük verirsen böyle olur. evet.
75 sene önce ölmüş ve hala daha korkulan biri olduğu için.
(bkz: cehalet) nedeniyle atatürkü tanımayanların, bazılarının din üzerinden tahrik edilmesinden.
sen bir memleket kurtar senle de uğraşırlar.
önemli ve anlaşılmamış insanlarla uğraşılır. veya eleştirilir.

ya da birilerinin çıkarına ters ise uğraşılır.

bir de tarihi olayları, kişileri bugünün gözüyle değil, dönemin şartlarına, o dönemlerde dünyada neler olup bize

etkisine göre değenlendirmek lazım.

not: mustafa kemal e tapmıyorum, anlıyorum, seviyorum onu ama sadece kalbimle değil, aklımla da seviyorum.

bu demek değil ki hiçbir hatası yok görmüyorum. görüyorum da. onu ilahlaştırmanın anlamı yok. zaten şu an

yaşasaydı ya da mezardan çıkıp gelse, eminimki - tayyipten bile önce ona tapanlara sonra da chp ye karşı dururdu.
(bkz: tayyiple neden bu kadar uğraşılıyor) sorusuna verilecek cevabın tıpkısıdır.
kemalistlerin bilmediklerini bildiğini iddia eden güruh açıklasana sen neyi bilmiyorum ben, sen ne biliyorusun ?
bu ülkenin kurucu lideridir ve üzerinde konuşulması normaldir.
şeriatçı bir rejimin önünde en büyük engel olarak görülen ilkeleri yüzündendir.
Ülkemizi daha yaşanabilir hale getirdiği için tabii. Bunu yapan benim büyük büyük dedem olsaydı onunla da uğraşılırdı. ama uğraşırken küfretmek, ondan nefret etmek? Pek bir nankörce geliyor bana.