bugün

gereksiz bir hareket yapmaktadır.

m.kemal'in hatalarını geniş kitlelere aktarmak için ona hakaret etmek başvurulması gereken en son yoldur.
suç işlemiş olur. dikkat etsin.
doğrudan ya da ima yolu ile hakaret eden var ise elbette yücelerden yüce yargının ipini çekeceğini bilmelidir. ondan önce moderasyon ipini çeker. ondan önce popülistler çeker.

kişileri ilgilendiren hakaretler ile ikinci, üçüncü veya yedi ceddine kadar uzanan bu silsileyi kapsayan hakaretamiz tavırlar incelenirken adam olmak,delikanlı olmak lazım gelir.
(bkz: geçmişini bilmeyendir)
bunlardan biri kendilerine bi enrtym de sövdüğüm için bana tehdit mesajları atmaktadır. anneme küfür edip, şikayet edermiş beni vay vay vay vay çok korktum lan soysuz.
suç işleyen sözlük yazarlarıdır. sadece atatürk'e değil kimseye hakaret edilemez, suçtur. sevmemek anlaşılabilir; fakat saygı duymak zorunluluktur.
orospu çocugudur, ben de onlara hakaret ediyorum amk. mustafa kemal bu halk için herşeye yapmış önderdir bunu göremeyen mal hiçbir şeyi göremez ve hayatı boyunca bi bok olamayacaktır. ona buna kuklalık yapar.
tüketici arkadasımız tüketimden başka birsey yapmıyor anlasıldı üretim sıfır.. ne diyelim topluma cıkmasın adamı dötten yer bizim halkımız atamıza hakaret içeren kelimeler kullanılmasını.. allah taksiratını affetsin..
(bkz: küfür ettiniz polisi bekleyin)
ip tespit yapıp canlarını okurum , adam olasıcalar .
atatürk gibi yüce bir şahsiyet hakkında kötü yorum yapmak cahilliktir.
Benim dünyamda yaradan, elçisi ve kutsal kitaplar hakkında hakaret içeren cümleler dile getirenden farkı olmayandır.
eğer atatürk olmasaydı rahatça burada ona hakaret edemeyecek bu kadar ifade özgürlüğünün tadını çıkaramayacak ve diğer yazarlardan küfür yemek zorunda kalmayacak olan şerefsiz bir insan.
5816 sayılı kanunun oto-sansüre neden olduğu ve düşünce özgürlüğünü engelleyeci yasalar içinde yer aldığı Ab 2009 ilerleme raporunda belirtilmiştir. Başlıktaki eylemi gerçekleştiren yazar ülke sınırları içinde suç işlemiş sayılırken, ülke dışında hakkında hiçbir soruşturma yapılamamaktadır.

--spoiler--
ancak, yasal çerçeve halen ifade özgürlüğüne ilişkin yeterli güvenceyi sağlayamamaktadır ve sonuç olarak hâkim ve savcılar, ifade özgürlüğünü dar bir şekilde yorumlamaktadırlar. halen 301’inci maddeyi temel alan bazı kovuşturmalar yapılmakta ve mahkûmiyet kararları verilmektedir. ayrıca, tck’nın 318’inci maddesi (halkı askerlikten soğutmak), atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanun, türk harflerinin kabul ve tatbiki hakkında kanun22 uyarınca kovuşturmalar ve mahkûmiyet kararları devam etmektedir. bu hukuki belirsizlik, gazetecileri, yazarları, yayıncıları, siyasetçileri,akademisyenleri ve diğer meslek gruplarını soruşturma, kovuşturma, mahkûmiyet ve hapis
tehlikesiyle karşı karşıya bırakmakta ve dolayısıyla oto-sansüre neden olabilmektedir
--spoiler--
yasa olarak suç işlemenin öncesinde vicdani bir suç işler ki bence bu daha önemlidir.
atatürk e hakaret eden kim olursa olsun dötten yenir fişlenir.fakat biz eleştiri yapan demedik (bkz: atatürk e hakaret eden sözlük yazarı entry 24)