tıpta çok sık görülmeyen bir alerji türüdür.

sadece beyni bulunmayan hastalarda görülen bu alerjinin semptomları arasında aydınlıktan korkmak, ileriye bakamamak ve kafayı bezlerle dolayınca rahatlamak gibi anomaliler gözlenir.

klinik ortamda hastalara kurtuluş savaşı görüntüleri izlettirmek, atatürk devrimlerinin gerekçelerini anlatmak, nutuk'u okutturmak gibi tedavi yöntemleri denenmişse de; ne yazık ki bu bulaşıcı alerjinin tedavisi yoktur.
genelde götte görülür.
atatürk alerji yapmaz. atatürkü kullananlar alerji yapar. atatürkçülük adı altında milletin değerlerine en beter hakaretleri yaparsanız olacağı budur. en basiti önder sav efendim. bu adam atatürkün kurduğu partide milletin dinine peygamberine sürekli hakaret edecek, hacca gidenlere hakaret edecek, namaz kılanla alay edecek öylemi?sorunum atatürkle değildir olamazdırda. o çok büyük kumandan ve devlet adamıydı.halkın değerlerinede saygılıydı. önder sav gibi bi insan değildir. anlaşıldımı şimdi sorun efendim? Atatürküçülük adı altında bir sürü hayasızlığı edepsizliği yapan insanlardır alerji sebebi yani siz.
şakirt, kürtçü ya da şakirt+kürtçü/2 kırmasının 4 mevsim çektiği alerjidir.

hehehe bi de ceplerinde atatürk resmiyle gezmezler mi ben ona hayranım işte. inanmıyorsan bak cebindeki paranın üzerine.
bazı fikir köleleri tarafından yaşanan alerji durumu.
(bkz: dincilerin kuyruk acısı)
(bkz: kemalist kelimesini antipatik bulan kansızlar)
Düşüncelerinin ırzına geçilmiş kişilerde görülen hastalıktır.
atatürk'e karşı olmayan, ama atatürk'e tapınanlara karşı olan bir alerjiden bahsedilebilir ancak ve ancak.
yaptıklarından ötürü oluşan alerjidir. şükürler olsun onun devrinde değilim ve hala tek parça olarak hayattayım. asılmadım, kesilmedim...
atatürk'e alerji yoktur kemalistlere alerji vardır.
Düşünüyorum da sanki 20 sene önce yoktu bu alerji yeni çıkmaya başladı ya da palazlanıyor. Atatürkümüzün yapmış olduğu olağanüstü devrimleri içlerine neden sindiremiyorlar anlaşılabilir şey değil. insan nasıl bu denli gerimzekalı olur acaba