bugün

Yanlış bir önerme. Atatürk bir peygamber değil, türklerin kurtarıcısıdır.
(bkz: peygamber adı konulmamış bir atatürktür)
hassitir gavat, ataistten peygamber mi olur?

olsaydı ben olurdum.
Huzur islamda...

zorlama be güzelim atatürk sadece bize bu günü armağan etti ve gitti. peygamber değildi rahat ol.
(bkz: şakirtlerdeki kişilik bozukluğu)
(bkz: oha)
mustafa kemal atatürk adı konulmuş bir kahramandır, peygamberlikten kime ne?
beyin kanseri olmuş bir bünyenin bilerek ya da bilmeyerek atatürk'ü karalamak adına zıçtığı bir öneri. hiçbir atatürkçü atatürk'e peygambermiş gözüyle bakmaz, kabristanına gidip ondan dilek dilemez. böyle bir şeyi yapsa yapsa fettoşçular peygamber gözüyle baktığı fettullah'a yapar, atatürkçülerden böyle adam çıkmaz.
kimin ne kadar kuyruk acısı var bilmiyorum ama atatürk türklerin ve anadolu'nun ilahi olmayan peygamberidir.
birincisi atatürkün kim olduğunu bilmemektir
ikincisi peygamberin ne manaya geldiğini bilmemektir.
üçüncüsü saçmalamaktır.

yani
diz boyu cehalettir...
bizzat kemalistler tarafından dillendirilen söylem. hayır bazı salaklar bunu şaka zannediyor da. gerçekten kemalizm dinidiye bir şey var. ve bu dine inanan kemalistler de var.

buyurun : http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=159549
"atatürk'ü ilahaştırıyorlar" diyen şakirtlerin eline koz veren sözler.
atatürk bir milletin kurtarıcısıdır. son peygamber ise hz.muhammeddir ve ondan sonra başka peygamber yeryüzüne gelmemiştir. anlamak istemeyen kıtlar için basitçe anlattım.
müntesipleri bir hayli çok olan durumdur.

kemallettin kamu bu konu da kabe arabın olsun bize anıtkabir yeter demişliği vardır.

bayramlarda kemalistlerce tavaf edilen mozele de mevcuttur. Bilgilerinize.
atatürk'çü ile kemalistleri ayıran ince çizgidir. kemalistler atatürk'ü peygamber ilan ederler diğerler ise atatürk'ü insan gibi görür.
peygamber değil ama peygamber kadar değerli insandır. böyle daha iyi oldu.
(bkz: r t erdoğan adı konulmamış peygamberdir)

--spoiler--
- başbakana el sürmek sünnettir.

- başbakanı üzmek allah'ı üzmektir.
--spoiler--
arkasına dini alsaydı bizde ona peygamber derdik. ama o arkasına bizi aldı, bizde ona atatürk dedik. kötü mü ettik?
ayrıca (bkz: atatürk adı konulmamış bir peygamberdir)
bi de gülenizm ve buna inanan şakirtler var onları yazmamışsın koyunum benim...
kemalist söylemidir. yoktur öyle bir şey. putlaştırılmamalıdır.
90'lardan kopup gelmiş bir söz gibi. o zamanlarda söylenirdi bunlar. "hz. atatürk" ler filan.
(bkz: şakirt vs kemalist)
Saçmalığın doruğundaki başlıklar...
kemalistlik dinine göre son peygamberdir.
putlaştırmanın sınırının olmadığının göstergesi olan söz. biri bunu söyleyenlere şunu demeli: "putlaştırman sadece o şahsa olan düşmanlığı körükler." gerçekten de atatürkü putlaştırmak bizi 1938 de bırakır. ideolojinin üstüne bir şey koymadıktan sonra yıkılır gider o fikirler ve şahıs.eskir çünkü. nası tarihi bir bina ayakta kalmak için güçlendirilirse, tarihi şahıslar da kendilerinden sonra takipçileri tarafından desteklenmeli, düşüncelerine çağa göre yön verilmelidir.(bakın temelinden sarsmak, değiştirmek demiyorum)

idolleştirmenin acı örnekleri tarihte doludur. stalin in 1953 te kalması, mao nun 1970 lerde kalması gibi. halkları için (kötü taraflarını da düşünecek olursak) en azından olumlu katkıları da yok değildir. ama kültleştirilmişlerdir.

sonuç:bu emekli albayın yaptığı atatürk düşmanlığı olur ancak,sevgisi değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar