bugün

http://www.mynet.com/habe...ferandum-karari-2079981-1

rize'de referanduma neden olan durum. rize olunca insan şaşırmıyor. evet.
dondurma heykeli. maraş ta şaşılacak bir durum değil.
Karl max a kapitali yazdıranlar cinleriymiş, atatürkün ruhuyla konuştum, yok şu padişah aptes almadan yere ayak basmazmış ( gerçi böyle bir şey yoksa da dinen günahı yok demişti) halil inalcık hakkında soru soran birine halil namaz kılmasını bilmez o nedenle Osmanlı hakkında yorum yapmasın diyebilmiş, 10kasım 9:05 de kenefe girin diyen birinin c.başkanı tarafından konutta ağırlandığı bir ortamda olayın estetikliğini konusmak bile abes.
optimus prime heykeli.
rize'nin simgesi çay ve dolayısıyla çay bardağı olabilir. ama meydanın ismi cumhuriyet meydanı. bu isimdeki meydanda ne çay bardağı heykeli olm?
Biri şehrin simgesi diğeri devletin kurucusu. ikisi de olabilir. Nankörlük falan katmayın hemen. Atatürke saygımız her zaman var ama çay bardağını seçseler bunu nankörlük olarak algılamamak gerekir.
görsel
Soru mu bu (bkz: gazi mustafa kemal atatürk)
Atatürk heykeli mi rakı bardağı mı daha kompleks bir soru olurdu kanımca bunun cevabı çok basit.
Bu sabah babamın yorumu.Atatürk ün eline çay bardağı verilsin tartışma bitsin.
Mizahi bir yorm. Kmseye düşman degil adamcağız.
çay bardağından çay içen atatürk heykeli. altına da atatürk'ün rize'de söylediği çayla ya da çay endüstrisiyle ilgili söylediği bir söz. illaki vardır böyle bir sözü. bulun yazın. bildiğiniz üzere atatürk sigarayı çok içerdi sigarayla da en iyi çay gider.
Elinde çay bardağı olan atatürk heykeli.
çay bardağı da olur.

ne de olsa rize'de mukim nankörlerin geçim kaynağı olan çay ekimi de genç cumhuriyetin başarılarından biridir.

ben başa geçsem, ne atatürk heykeli, ne de çay bardağı... top güllesi figürlü bir heykel diktirirdim kent meydanına.
rum tohumları türemiş gene karadenizde. nerede bizim topal osman ağamız...
Çay bardağı,o şehirciğe atatürk heykeli fazla.
Çay bardak alır sebebi karadeniz insanının ak partiyi sevmesidir. Ak partiyi seven atatürk'ü sever mi diye sorarsanız istisnalar kaideyi bozmaz.
güya ölmüş adam ve onu sevenlerden intikam alma teşebbüsüdür. güldürmeyin adamı gücünüz yetmez.
yarak şeklinde bir heykel olmalı, yakında akp kaybedince. rize'liler ihtiyaç duyabilirler.
milliyetçi geçinen vatan hainlerini topraklarından çıkaran rize nin şerefsizliğidir. bu rize liler gürcü olup türk düşmanı "türküm" diyemeyenleri de çıkarırlar.
Atatürk'e zarar vermeyendir.
Ülkedeki tüm izleri de silinse yine zarar vermeyecektir.
Zira atatürk'ü heykelleriyle sevmedik.
Ha bir toplumun kimyasını meydana döker mi orasını bilemem..
Onu tarih gösterir, yaşanacaklar gösterir.
Neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum bunun konuşulması bile çok üzücü ve bir o kadarda ilerisi için karamsarliktir. Allah sonumuzu hayır etsin.
öyle bir şehire atatürkün heykeli fazla.

şayet yobazlardan oluşan ve cumhurbaşkanına yamananlar dolu. bütün rizeliler için genelleme yapmıyorum.
Atatürk heykelinin eline çay bardağı heykeli.
Rize yahudi heykeli koymalı.
Onlar alışkın zira ödül falan da aldılar ya!

Atatürk heykeli değil resmine bile layık değiller.
çay bardağı heykelini dikecek başka bir alan kalmadı mı koca şehirde de atatürk mü çay bardağı mı şeklinde seçime itiyorsun insanları şeklinde bir soruyu akla getiren akıl dışı eylem.
sanki tehdit gibi bir referandum.