atanamadıkları zaman mazlumu oynayan, atandıkları zaman eski sefil günlerini unutan öğretmenlerdir.

not: genelleme yapılmıştır.
size söyliyim en kötü doktor diş hekimi koca arıyorlar şu an.

yada kendisinin batıya tayinini çıkarabilecek zengin koca.
Doktor ve diş hekimi koca aramaları güldürmüştür, kimsiniz lan siz 657 nin dipleri.
bir fıkrayla özetlenebilecek durumdur.

iki tane zenci arkadaş,

zencileri beyaz yapan bir makine bulur.

makinenin ücreti 100 tl dir.

iki zencide de 50 şer lira vardır.

zencilerin biri der ki "sen 50 lirayı bana ver ben beyaz olayım, sonra çalışır sana 100 lira veririrm.

böylece sen de beyaz olursun".

diğer zenci tamam der verir.

ilk zenci girer makinaya ve diğer taraftan beyaz olaraka çıkar.

diğeri yanına gider ve "ne güzel ya beyaz oldun, hemen çalış bana borcunu öde de ben de olayım"

zenci durur mu yapıştırır cevabı

"git burdan lanet olası zenci".

zencileri al öğretmen yap al sana dediğin durum.
atanamayana atarlar.

yok böyle değildi ama neyse. hayırlı atamalar.
Doğru tespit. 7 ay çalıştı tatile girdi şimdi roma dan Viyana dan check-in yapıyor. Lan olm ne gözümüze sokuyon illa bizde mi gidek sana nispet yapmak için?
Bi atanıyım şımararak hepinize şeker alıcam.
Alayı nankördür. atanmadan önce nere olsa giderim diye zırlar atanınca of buradan gitsem kurtulsam 2 saat ek ders için kavga eder. Nankör. Evet.
atanana kadar hakkari olsa bile giderim havalarından, atandıktan sonra batıya gitmek için sahte evlilik yapacak kadar alçalabilecek insanlar gördüm..
garip başlık hiç bi fikrim yok doğrusu.
alayı nankördür. atanmadan önce nere olsa giderim diye zırlar atanınca of buradan gitsem kurtulsam 2 saat ek ders için kavga eder. nankör. evet.
Mesleğin adını kirleten tiplerdir. Atanmadan önce öyle ağlarlar ki nere olsa giderim Doğu batı kuzey Güney köy bucak fark etmez derler atandıktan sonra ders programım kötü ek dersim az tatil az diye ağlarlar. Öğretmenlere rotasyon gelmesi şart. Öyle bir yere gidip 20 sene kapak atmak olmayacak. Evet.
Bazıları sözlükte 'ben öğretmenim hee' diyerek kendini yırtar.

Bizde öğretmeniz. Havan kime herbokolog.

Swh.