görsel

görsel

Samsun'un Atakum ilçesinde 27 katlı bir site inşaatında çalışan 50 yaşındaki atanamayan ingilizce öğretmeni Orhan Çelik, yük asansörü ile 22. kattan düşerek hayatını kaybetti.

https://www.yenicaggazete...oru-ile-dustu-674549h.htm
Aslında pek kimsenin umursadığını sanmıyorum. Devlet hiç bir meslek sahibine “sana memur olma garantisi veriyorum” diyemez, dememeli de.. kaldı ki, dünya kadar insan atanıyorken bu bey atanmıyorsa, maalesef kalifikasyon sorunu da vardır. Hatta belki de çok fazla öğretmen, olması gerekenin altında bir kriter listesiyle atandığı için çocukları in eğitim kalitesi bu kadar düşmüştür. Eski öğretmenler kafamıza mıh gibi çakardı bilgiyi… insan olarak allah rahmet eylesin..
Pardon ne dedin?

Devlet memur olma garantisi vermez ama istihdam etmeli!. istihdam yapmak zorunda.

Ben hükümete oy versem de vermesem de karşılığını bal gibi alacağım. Sen benim sayemde varsın. Cebimden vergi adı altında para alıyorsan karşılığını sadece yol köprü şunu bunu yaparak değil bana iş vereceksin.

Ben kamuya kriterleri karşılayıp giremiyorsam bana hadi bay bay diyemez!. Gel seni özel sektörde istihdam edeyim diyecek.

Bu ülkede insanlar bunun için memleketi terk ediyor. Elin gavuru değer veriyor. Kucak açıyor. Gel sana iş vereyim. Seni kazanayım diyor.

Benim memleketimde bana değer verilmiyorsa bende değer vermem memlekete....

Özel sektöre gidiyorum. Tecrübeli arıyorum laga lugası yapıyor. Sen alma beni, devlet almasın beni. Eee beni kim tecrübeli yapacak? Kime fayda göstereceğim. Emeklerimiz çöpe mi gidecek.

kanun koyacaksın. Özel sektöre zorunlu istihdamı mecbur kılacaksın. Üniversite mezunlarını alıp özel sektörde istihdam edeceksin. işsizliğe çözümü böyle bulacaksın.

Çözüm bulamıyorsan kapat üniversiteleri. Millet boşuna okumasın. Ben istihdam edemiyorum deyip kapat üniversiteleri...

Yapmıyor musun?

Sana oy moy yok. Değer vermek yok. Giderim gavura hizmet ederim.