bugün

hadi geçtim yaptıklarını, ettiklerini; atatürk ün doğum tarihini bile bilmeyen bünyelerin sarfettiği saçma söz.

insanların, memlekete gayri safi marjinal faydasını düşünürsek; aslında saçma değil lan. atatürk dirilecekse neden olmasın?
kimilerince yanlış yorumlaanmış saygı cümlesidir.

-ne demek bu abi.
+anıtkabir çok konforlu. ben de orda yatmak istiyorum demek.
-bambaşkasın.
nefes aldığım her dakika söylediğim cümle. bu dincilerin hepsini asıcaz atam!
(bkz: kendi isteğiyle atatürk ü seven 8 yaşındaki kız) ın favori cümlesidir.
ölümden korkan insanların bile göğsünü gere gere söyleyebileceği bir sözdür.
5-6 yaşlarındaki minik dilara nın anaokulunda öğrendiği sevgi gösterisi.
aynı minik annesine şunu sorarken objektiflerimden kaçamamıştır.
-anne atatürk mü büyük allah mı
epey matrak bir cümle.bunu söyleyen çocuk kurulmuş saat gibi, kendisine verilen görev gereği böyle bir cümle kullanır o dersten geçer.çocuk mutlu, hocası mutlu, karne beş, eğitim bu.
bunu ilkokulda çok yüksek sesli söylemiştim.

çevreye verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.
betondan medet umanların asıl fikriyatıdır.
"şeyhim şeyhim" diyerek el etek öpenlerin kullandıkları cümlelerden daha asil cümle. "hüseyin üzmez" savunucuları sapık yobazlar sizi.
sadece lafta kalan söz öbeğidir. herkesin canı cok tatlıdır. aksini idda eden varsa hodri meydan.
atalarına sözüm ona çok bağlı olduklarını iddiaa eden guruhun yapmacık bi o kadar da komik kelamı.
söylendiğinde beni pek duygulandıran söz.
bu cümleyi kuranların...

hepiniz yatın tekrar kalkmayın.
namaz kılan mü minler "allahu ekber" diyerek secdeye gittiğinde, caminin dışından "yat da geber" diyen insanlardır söyleyen.

geberin de yatın, mahşerde elleriniz boynunuza zincirlenmiş kalkın.
adam zaten yapmış yapacağını yok olan ülkeyi yeniden kurmuş.bırakında uyusun artık yahu...
bi işi de kendiniz yapın....
çok istiyorsan gel ama önce ilaçlasınlar burada börtü böcek çok cevabı verilen cümle.
atatürk'ün bu öneriyi kabul etmesi ve bir şekilde bunun mümkün olması halinde, bunu diyen arkadaşın suratını çok merak ediyorum.
yatmayı teşvik eden bir söz.
yata yata göt büyüttünüz zaten kalkın da çalışın. bundan sonra yok öyle üç kuruşa beş köfte, milletin sırtından geçinmek.
ilkokulda okul müdüründen dayak yememe neden olan söz. oysaki ben ne derin duygularla söylemiştim.
ortalığı karıştırma maksatlı söylenmiş bir sözdür. yazar sanırım burada bizim terbiye sınırımızı ne zaman aşacağımızı öğrenmek istiyor.

bu tarz başlıkların silinmemesini hayretle ve öfke ile karşılıyorum. (bkz: şimdi sinirden kendimi sikicem)
(bkz: bir kemalistin günlüğünden)
yorgun bir insanin serzenisidir,kismen haklidir.
yapmacık kemalistlerin söylediği sözdür. bir diğeri için (bkz: atam atam sen yat ben kalkarım)
öncelikle, bir atatürkçüye yakışmayan sözdür - atatürkçü atatürk gibi direnir!