bugün

almula merter'in artshop yayıncılık'tan çıkmış olan kitabı... kendisi 296 sayfadan oluşmaktadir...

tanıtım yazısı da aşağıdaki gibidir...

"almula merter'den ve kitapta yer alan kadınlardan dünya kadınlar gününde duygu asena'ya ithaf...

şiddet, aşk, evlilik, cinsellik, bekaret, kürtaj, imam nikahı, feminizm, kadın erkeğin soyadını taşımalı mı, down sendromlu çocuk, kariyer, taşıyıcı annelik, ötenazi gibi sorunları tartışılıyor.

kitapta yer alan bazı ünlüler; ipek tuzcuoğlu, lale mansur, elif dağdeviren, zeynep tunuslu, arzu balkan, güler kazmacı, çiğdem tunç, reyhan karaca, irmak ünal, seda kaya güler ve daha pek çok oyuncu, iş kadını ve gazeteci...

tüm bu kadınlar konuları kendi bakış açılarından ve kendi iç dünyalarından yola çıkarak anlatıyorlar, kadınlara çok önemli mesajlar veriyorlar... ilk genç kızlık dönemlerinden başlayan yolculukları en şeffaf duyguları ve düşünceleriyle bu kitapta yer alıyor. ve hepsinin aslında tanımadığımız yönleri, kimlikleri ve düşünceleri aynaların diğer yüzünü ortaya çıkarıyor...

kitap feminizm sorusu sorulduğunda tüm kadınların birleştiği tek bir kadına ithaf edilmiş. kısa bir süre önce kaybettiğimiz kadın hareketlerinin en büyük temsilcisi, feminizm kelimesini ülkemize sokan ve kadınlar üzerine pek çok kitap ve yazılar yazan usta kalem duygu asena'ya...

bu kitap çok konuşulacak..."

o değil de diyelim ki yokuz ne olacak o zaman?
sanırım yok erkek diye bir şey deyip çelişkiye düşme durumudur.

yazara edit: o sizin sorununuz, bizi bağlamaz.
Hayli ilginç bir kitaba benziyor. Ünlülerin isimlerini vererek yatak odalarından, ilişkilerinden bahsedilmiş olması bu kitabı uzunca süre magazin programlarına malzeme edecektir.

kitap bizim sözlükte her gün sol framein ebesiyele haşır neşir olmamıza sebep olan konuyu cinselliği, evlilik öncesi ilişkiyi, kızlık zarını konu almış. Ama kitapta hiç bir erkeğe söz hakkı verilmemiş.
Hep kadınların eleştirildiği, suçlandığı konu olan cinsellik için, kadının zarı için yalnızca kadınlara söz hakkı tanınmış. Kitap adına gayet uygun yani.
muhtemel seovi haykırışıdır.

--spoiler--
-aslında erkek diye bişey yok hepimiz pipili kadınlarız.inkar politikasıyla bizi asimile etmeye çalışıyorlar.

+ybsg

-öyle tatlı dille kandıracağını zannediyosan yanılıyosun.

+honk
--spoiler--
(bkz: efendiler buna avokado derler)
(bkz: erkek yok kadın yok ne var lan it)
Aşırı feminist görüşlerin hayal alemidir.
(bkz: ama 15 cm var)
(bkz: seni kandırmışlar)
erkek diye birşey yok? kendisi nasıl dünyaya gelmiş aceba.
erkek yok, yarrak var.

[bakınız: yen ni?]

ayrıca erkek diye bir şey yoksa, bu ne amk?

http://galeri.uludagsozluk.com/r/şahin-k-2443/
hiççiliğin bu kadarı.
-mahmut aslında erkek diye bişey yok.

-iyi o zaman soyunurken arkamı dönmem, seninle birlikte duş alırım vs. vs.

-tamam lan tamam.
Cinsiyetin (dişi ve erkek olmanın) evrimsel olduğunu ve bazı canlı türlerinin 7 farklı cinsiyete sahip olabildiğini bilecek kadar biyoloji okumuş birinin (bir erkeğin) şahsına hakaret gibi algılamayacağı, duyar duymaz atarlanıp "nasıl lan, nasıl yokuz?" demeden önce acaba hangi açıdan bakmışlar diyerek heyecanla okumaya koyulacağı cümledir. Hayaldir bu dediğim.
evet efendim biz onu kafamızda uyduruyoruz.
--kitap okundu spoiler--
+abi ben anlamadım biz neyiz peki ?
-kıllı karılarız olm biz
+bu da mı kıl abi ?
-değil sanırım ben çok kıllandım bu işten niyazi.ya sok sende şunu yerine
--kitap okundu spoiler--