bugün

özgüvendir.
(bkz: sizi seven insanlar)

aynı zamanda

(bkz: gùven).
Evlenene kadar bekâret
Cüzdan
Akıl
Yaşama sevinci
Inanç
Sizi seven insan
Evin yolu
Rus ruleti
Size inanan birinin güveni.
insanlık.
Sizi seven kişiler.
Cüzdan.
inandırıcılığınız.
-edep.
-insanlık.
lise diploması.
nüfus cüzdanı.

(lise diplomasını daha öncelikli yazdım nedense. lise sonrası bilinçaltımıza kaybedilmemesi konusu nasıl işlendiyse artık..)
ahlak anlayışı.
umut. çok önemlidir umut. kaybedilmemeli. kısa entry yüzünden yaziyorum bunları.*
kulaklık kaybı = evlat acısı. adfasdasdasdsad.
Özgüvendir efendim. Bu olmadan insan yaşadığını pek hissedemez.
cüzdani ama hakikaten cüzdan,
bi de hayallerinizi kaybetmeyin, ben kaybettim yıllar yılı hala alıyorum.
(bkz: dürüstlük)
kişilik. özgüven. edep. Özellikle edep üzerinde durulması gerek. din ön plana çıkarmaya çalışılıyor şu aralar. ve neslimiz dinden kaçarken edepten de uzaklaşıyorlar.
Sizi seven ve deger veren hickimseyi kaybetmeyin.Guvendiginiz insanlari kaybetmeyin.Yuzunuzu gulduren insanlari kaybetmeyin.Gozlerinizdeki huznu gorebilen insanlari kaybetmeyin.Bugun bi arkadsima "cok icmissin ,tikat et düsme "dedim."Ben senin kalbinden düşmüsüm ,hangi ucurum bana ne yapar ??dedi"sustum.Bu sozu cok sevdim.Kalpten düsmek...Evet en agiri da bu olsa gerek ...Dostlarinizin ,ailenizin,arkadaslarinizin, aşik oldugunuz insanin kisaca kimlere deger veriyorsaniz ,o insanlarin "kalbinden dusmeyin" .o kalbi kazanmak cok zor olabilir....
Hafıza. Evet hafızayı kaybedince gerisi bir işe yaramaz.
Size hediye edilen şeyler
Vicdan, merhamet.
masumiyet. iyi niyet.

asla geri gelmiyo.
ruh. ruhunuzu kaybederseniz kayda değer hiç bir şey başaramazsınız.
kaybetme korkusuyla yaşadığınızda kaybedeceğiniz şeylerdir. sadece şükredin, şükrü eda edilmeyen nimetler elden alınırmış.
aşk sevgi ve aile.
milli benlik, suur ve bilinc.

tarihin, dilin ve onlarin butunu olan irkin

dusmanin. affetmek buyukluk, unutmak kahpeliktir!
Sevgidir.
Cüzdan. Lakin paradan ötürü değil zaten ne arasın bende para. Ama içinde bebeklik fotoğrafım, en sevdiğim insanların fotoğrafları ve bir adet kurumuş kurbağa vardı(evet vardı) hepsi de görünce içimin huzurla dolduğu şeylerdi. Hepsi birden gitti ya la bak gene üzüldüm he.
her şey bir gün eninde sonunda kaybedileceği için, boş küme olan şeylerdir.
Namusu falan siktiredin, eğlenebilme güdüsü kaybolursa hiç bir şeyin anlamı kalmaz.