Arkadaşlar 7. iş görüşmemden sonra bu başlıgı acmak farz oldu. Adları hiç de küçük sayılmayacak olan bu firmalar iş görüşmelerinde size takındığı tavır ve ego tatminleri yüzünden okuduğunuz bölüme zaman zaman lanet etmenize sebep olurlar. Örneğin gülermak firması ile gorustüm ancak 6 ay boyunca her ay işe başlayacağım soylendi ve 6. Ayda yerime başkasının alındığı soylendi ve ben bunu 8. arayışımda oğrendim. Daha sonra başka bir başvuru yaparak cem mimarlık bürosuna çağırıldım. Açıkçası iş görüşmesinin bu denli hayal kırıklığıyla gececegini tahmin etmemiştim. Çünkü görüşme adı altında karşısında mühendis sıfatı almış bir insanı küçümseyerek ego tatmini vardı. Ofis işinin bütün olumsuz yönleri anlatıldı. Sanki ofisde çalısan herkes mutsuz ve sadece bu meslekde ofis işi yapanlar tüm zorluklarla karsılasıo gibi lanse edildi. Aslında proje asamasında yapılan bir hatanın telafisi mümkündür şantiye ortamında bu daha zordur. Sizlere tavsiyem iş görüşmelerine giderken lütfen karsınızdaki patron kılıklı insanları çok da gözünüzde büyütmeyin. Unutmayın ki onlar da size muhtaç. Şimdilik para onlarda diye ses etmiyorum yoksa yazacak daha çok şey var.
Öyle bir şey yoktur. işinin hakkını veriyorsan ve yeteneğin varsa her kapı açılır. Son sınıfta şantiye şefliği yapıyordum. Mezun olduğumdam beri aynı şirketteyim. Belediyeden teklif geldi ama reddettim malesef siz düşünün gerisini.
Kahrolası firmalar!
işçinin emeğini çalan alçak firmalardır. Milletin geleceğini, birikimini ve bir depremde canını çalan alçak firmalardır. Ankarada ihale takibi yaparak milletin tarihini,doğasını çalan yok eden alçak firmalardır.