1. 1.
  aşkı aramaktan vazgeçmektir. insan kendini işini verir.hatta bu dönem öyle hayırlı olur ki insan yeni ilgi alanları da edinebilir.ama ne yazıkki birgün yine aşık olduğunu sanacak ve kurduğu bu denge bozulacaktır.
  1 ... tiptoptirade
 2. 2.
  yalnızlığın bazen aşktan daha güzel olabileceğinin farkına varmak,yalnızlığıa aşık olmaktır.
  1 ... freedean
 3. 3.
  kısa mesajlarla biten uzun soluklu ilişkiler, yeni tanışan çiftlerin daha birbirini tanımadan yaşadığı cinsel temaslar, ertesi günkü yabancılık, duyguların yerini bıraktığı bencillik "aşk" kavramını kaldırmış ortadan. erken boşalmanın verdiği utanç kalkmış da mesela, yalanlar gelmiş onun yerine... ya da doyasıya yaşarken duygularını ve hislerini yediği or.spu damgası soğutur insanı aşktan. zaten kulaktan dolmadır bilgiler aşk'a dair. her seferinde yaşadığımıza inanırız, bitince inanamayız... aşk bu olmamalı deriz... insan tarif edemediği bir şeye küser mi hiç...? küsüyor işte... umudunu da kesiyor, inancını da yitiriyor...
  9 -1 ... olmazsaolmaz
 4. 4.
  hayattan umudu kesmektir bence.ne olursa olsun bir gün gerçek aşk cıkacaktır insanın karşısına.hiç bir zaman ümidimizi kesmemeliyiz hayattan özellikle aşktan.hasta olduğunda burnundaki sümüğü ondan önce silmenin savaşını verdiğiniz zamanları düşünüp çıkarmayın aklınızdan aşkı.size yaşatılanlar değişebilir ucuz, basit, gereksiz, acı verici, korkunç olabilir ama sizin ne yaşattığınız mühimdir burda.eğer siz doru yaşamıssanız, eğer siz aşığım dediğinizde kafanızda soru işareti çıkmıyorsa,işte ozaman güzeldir, doğrudur ,bırakılmazdır.

  (bkz: aşka aşık olmak)
  2 ... bununicin
 5. 5.
  önceleri küçük yalanlarla başlamak..
  birkaç gecelik mesajlaşmalarla uykusuz gecelerle devam etmek..
  hemen ardından dokunma arzusuyla pekiştirmek..
  sevmenin aşkın çok gerisinde
  belki hoşlanmak, belki bir ihtiyaç ya da yalnızlıktan korkmak
  ama ille de aşk diye dillendirmek...
  oysa öyle mi aşk.
  bir bakışta, küçük bir sözde gizli. belki de bir ömür boyu sürmeli. karşıdakine değer vermeli önce sonra ölesiye sevmeli. gözü ondan başkasını görmemeli. elini tutunca içi titremeli. o sihirli iki sözcük kolay söylenmemeli. kolay sevilmemeli kolay aşık olunmamalı.
  doğrudur aşktan ümit kesildi.
  5 ... dibi dibi rek
 6. 6.
  yeni bir umuda, yeni bir aşka kadardır bu süreç.
  1 ... filozofil
 7. 7.
  tutunduğun dalların bir bir elinde kalması sonucu yere yaptığın sert düşüş sonrası içinde bulunulan ruhsal durum.
  1 ... hercai407
 8. 8.
  yıkıntılarla çıkılmış bir aşktan yeni kalp çarpıntılarına kadar olan süreçtir. bazen kısa sürer bazen uzun. aşktan ümidi kesmek hayattan da ümidi kesmektir bazen. nefes almayı , kalbinizin çarptığını unutmaktır. ama insana dair her şey gibi çok da ciddiye alınmamalıdır.
  1 ... dancerinthedark
 9. 9.
  (bkz: 6 ay oldu be sözlük) *
  1 ... mirmika
 10. 10.
  hiç gelmeyeceğini sanmak, oturup sadece düşünmektir. arayınca bulunamadığı gibi, arayınca da bulunmayan bir şeyden vazgeçmek.
  ... lolita lempicka