bugün

türkiye'nin en acil ihtiyaçlarından birisidir. askerlik kaldırılmalı, onun yerini görevi sadece askerlik yapmak olan maaşlı kişiler almalıdır. üç beş aylık eğitimle vatanı korumanın imkansız olduğu ve zarardan başka bir şey getirmediği görülmektedir. tabiki şehitlik makamına erişmek büyük bir olaydır ama bunun için geçerli bir nedenin olması gerekmez mi? bile bile yapılan saçma uygulamalar milletimize çok büyük acılar yaşatmakta. "vatana görev ve borç bilirim" diyerek bu düşünceyi kabul etmeyenlere, askerin çok kullandığı "vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" sözüyle cevap vermek doğru olacaktır. herkes kendi işini en doğru ve en dürüst şekilde yaparak vatanına olan görevini en iyi şekilde yerine getirmiş olacaktır. bu düzenle askerimizin caydırıcı güç olması imkansız.
hem işsizlere ekmek kapısı olur hemde askerler daha profesyonel olduğu için kayıplar azalır. iyi bir eğitimle kaliteli bir askeri güce bile sahip olunabilir.
300 spartalı filminde son noktanın koyulduğu ve üzerine laf edilemeyecek konudur.

http://www.2haber.com/vid...-sizin-mesleginiz-ne.html
(bkz: 91 günde 85 şehit veren ülke) gibi başlıkların sona ermesini sağlayacaktır.
ölenlerin değişmeyeceği ama zamanla öldürenlerin değişeceği askeri sistem olacaktır.

defalarca bu sözlükte buna benzer başlıklar açıldı herkes yazdı çizdi yenisi açılmış bir daha yazayım...

şöyle'ki; paralı asker olacaklar yine bu memleketin yoksul çocukları olacaktır. yine aynı manzaralarla karşılaşılacak ve işin içinden çıkılamayacaktır söz konusu pkk teröründe verdiğimiz kayıplar ise.

ben askerliğimi kendi isteğimle jandarma komando olarak yaptım ve acemi birliğimde kendi bölüğümde olan bir çok arkadaşım "komando olmak istiyorum" kağıdını kendi isteğiyle onaylamış kişilerdi. 92 gün eğitim aldık ardından usta birliğimiz batmana gittik ve orada da eğitime terhis olana kadar devam ettik. ancak biz düzenli bir orduya karşı savaşmak için güneydoğuya gönderilmedik... pusu kuran, arkamızdan vuran orospu çocuklarıyla yüzleşmek için gittik. yine sırtımızdan vurulanlarımız-düşenlerimiz oldu. ancak birbirimize sarılmasını bildik.

siz 48 ay askeri eğitim verip doğuya yollasanız bile mayınlar ve pusular eğitime bakmaz. önce bunu ayırt edin sonra bu ülkede gelir seviyesini eşitleyip profesyonel askerliğe geçiniz! tabi değişen bir şey olmayacağını yine yoksulların öleceğini söylemiştim en başta... fark etmez yine biz gideriz.